TworzymyGłos Regionu

reklama

W „Staszicu” odbędzie się Piknik Charytatywny i Turniej Piłki "Gramy dla Sergiusza"

Czwartek, 25 kwietnia 2024 o 10:39, autor: 0
W „Staszicu” odbędzie się Piknik Charytatywny i Turniej Piłki

Już w najbliższą sobotę (27 kwietnia) w godzinach 14:00-17:00, na boisku I Zespołu Szkół w Wschowie, odbędzie się wydarzenie, które ma na celu zebranie środków na wsparcie 13-letniego Sergiusza, dotkniętego ciężką chorobą. Organizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”, OSP Łysiny-Wygnańczyce, Katolicką Wschowę oraz dyrekcję I ZS, piknik "Gramy dla Sergiusza" zaprasza społeczność do wspólnej zabawy i pomocy.

Piknik pełen atrakcji

Wydarzenie zapewni rozrywkę dla całej rodziny. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, watę cukrową oraz popcorn, a dla dorosłych - kiełbasę z grilla i pyszne domowe ciasta. Wszystko to w atmosferze wspólnej zabawy i solidarności.

Turniej piłki nożnej - emocje gwarantowane

Oprócz piknikowych atrakcji, uczestnicy będą mogli wziąć udział w emocjonującym turnieju piłki nożnej. To doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas i jednocześnie przyczynić się do szczytnej inicjatywy.

Licytacja na rzecz Sergiusza

Kulminacyjnym punktem pikniku będzie licytacja, która rozpocznie się około godziny 15:00. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu potrzebnego Sergiuszowi do codziennego funkcjonowania, w tym łóżeczka, wózka oraz niezbędnych udogodnień architektonicznych w domu.

Historia Sergiusza

"Sergiuszek, nasz mały wojownik, przyszedł na świat w 2011 roku w Irlandii. Do 4 roku życia rozwijał się zdrowo, lecz niespodziewanie, 22 września 2015 roku, doświadczył silnego ataku padaczki, co zmieniło cały bieg jego życia... Sergiusz pokazał nam jednak, jak bardzo chce żyć!" - wspominają rodzice chłopca. Przez ostatnie lata rodzina starała się zapewnić mu odpowiednią opiekę bez wsparcia zewnętrznego. Obecnie jednak potrzeby Sergiusza przekracają ich możliwości finansowe.

Jak możesz pomóc?

Podczas pikniku znajdziesz puszki na datki, które będą rozstawione na terenie wydarzenia. Każda, nawet najmniejsza kwota, może przyczynić się do poprawy jakości życia Sergiusza. Organizatorzy zapewniają, że cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na potrzeby chłopca, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu i dostosowanie domu do jego potrzeb.

Pomóc Sergiuszowi można również on-line - LINK

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl