TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie oddawali krew

(PODSUMOWANIE)

Środa, 10 kwietnia 2024 o 12:56, aktualizacja Środa, 10 kwietnia 2024 o 14:30, autor: 0
W Sławie oddawali krew

W Sławie odbyła się akcja, która po raz kolejny udowodniła, jak wielkie serca mają jej mieszkańcy. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zorganizowało mobilny punkt poboru krwi, przyciągając tych, którzy zdecydowali się podzielić czymś więcej niż tylko dobrym słowem - swoją krwią.

Akcja krwiodawstwa w Sławie

W godzinach porannych, od 9:00 do 12:00, mieszkańcy Sławy i okolic mieli okazję dołączyć do grona osób, które bezpośrednio przyczyniają się do ratowania życia. Krew - ten życiodajny płyn, jak podkreślają specjaliści, jest niezastąpiona w leczeniu wielu poważnych stanów i chorób, od nowotworów, poprzez zabiegi operacyjne, aż po wsparcie dla kobiet w trakcie porodu.

Na wezwanie odpowiedziało 23 ochotników, z których 16 spełniało wszystkie kryteria pozwalające na bezpieczne oddanie krwi. Efektem ich hojności jest ponad 7,200 litrów krwi, gotowych do wykorzystania w nagłych potrzebach medycznych.

Nieoceniona wartość daru krwi

Eksperci z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przypominają, że krew jest darem, którego nie można wyprodukować sztucznie. Każda jej jednostka może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią dla pacjentów w krytycznym stanie, wymagających natychmiastowego transfuzji.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl