TworzymyGłos Regionu

reklama

W Siedlnicy powstaje Środowiskowy Dom Samopomocy. Remont już na ostatniej prostej

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 o 19:30, aktualizacja Wtorek, 12 grudnia 2023 o 00:47, autor: 1
W Siedlnicy powstaje Środowiskowy Dom Samopomocy. Remont już na ostatniej prostej

W Siedlnicy trwają intensywne prace nad nowym Środowiskowym Domem Samopomocy. Obiekt, który znajduje się na etapie prac wykończeniowych, ma rozpocząć działalność już w styczniu 2024 roku.

Postępy prac - od kafelków do mebli

Aktualnie w budynku trwają prace związane z kafelkowaniem, tynkowaniem, a także wykańczaniem podłóg i klatki schodowej. Niedługo rozpoczną się również prace związane z białym montażem i przebudową wejścia, które będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wyposażenie na wysokim poziomie

Gmina Wschowa nie oszczędza na wyposażeniu. Na dostawę mebli oraz sprzętu AGD przeznaczono aż 176 000 złotych. Dodatkowo, za ponad 19 000 złotych zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, który będzie nie tylko dostarczony, ale i uruchomiony, a personel przeszkolony z jego obsługi.

Ośrodek przyjmie 35 osób

W tle trwających prac, równolegle prowadzona jest rekrutacja uczestników oraz personelu. Gmina Wschowa przygotowuje miejsce dla 35 osób z różnymi niepełnosprawnościami, w tym zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Inwestycja za ponad 2,5 miliona złotych

Utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Gminy Wschowa. Przez lata osoby z niepełnosprawnościami poszukiwały wsparcia, często udając się do placówek w innych miejscowościach, takich jak Włoszakowice. Teraz, dzięki nowemu ośrodkowi, pomoc będzie dostępna na miejscu.

Całkowity koszt przystosowania budynku po byłej szkole w Siedlnicy to ponad 2,5 miliona złotych. Środki te pochodzą ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ciekawy
11.12.2023 22:29

Orientuje się ktoś jakie pensje UMiG proponuję?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl