TworzymyGłos Regionu

reklama

W Parku Wolsztyńskim we Wschowie powstaje rowerowy raj (FOTO)

Czwartek, 09 listopada 2023 o 11:35, aktualizacja Czwartek, 09 listopada 2023 o 11:49, autor: 14
W Parku Wolsztyńskim we Wschowie powstaje rowerowy raj (FOTO)

Park Wolsztyński w gminie Wschowa przeżywa renesans dzięki gruntownym pracom rewitalizacyjnym. Z inicjatywy burmistrza Konrada Antkowiaka, tereny zielone zostają odmienione, aby stworzyć przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i turystów szukających aktywnego relaksu. Oprócz miejsc wypoczynkowych dla dorosłych, atrakcji dla dzieci i praktycznych rozwiązań jak wiaty czy altany, park zyska nową atrakcję – ponad kilometrowy singletrack dla pasjonatów jazdy na rowerze.

Singletrack: Przestrzeń dla rowerzystów o różnym stopniu zaawansowania

Wyjątkowość nowo powstającej trasy rowerowej podkreśla jej różnorodność. Przeszkody takie jak rock gardeny, drewniane mostki czy skocznie mają przyciągnąć zarówno weteranów MTB, jak i osoby stawiające pierwsze kroki w tym sporcie. Singletrack zaprojektowano z myślą o różnych poziomach trudności – średnim i trudnym, co ma na celu dostarczenie wyzwań każdemu użytkownikowi. Burmistrz zaznacza jednak znaczenie bezpieczeństwa – trasa będzie jednokierunkowa i nieprzystosowana do spacerów, a odpowiednie wyposażenie jak kaski czy ochraniacze jest obowiązkowe.

Modernizacja infrastruktury i bezpieczeństwo użytkowników

Modernizacja parku to nie tylko nowe atrakcje, ale i podniesienie standardów użyteczności. Wszystkie główne ścieżki zostaną wyłożone trwałym materiałem mineralnym, a dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pojawi się oświetlenie, monitoring i toalety. Obecnie, z powodu intensywnych prac budowlanych, trasa jest niedostępna, ale już wkrótce ma stać się miejscem, w którym „naprawdę dużo się dzieje”.

Finansowanie: Znaczące wsparcie z funduszy europejskich

Projekt rewitalizacji Parku Wolsztyńskiego to inwestycja na skalę, której koszty przekraczają 10 mln zł. Znaczące wsparcie finansowe pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który przekazał na ten cel aż 4 mln zł. To pozwoli na realizację projektu zgodnie z Regionalnym Programem Operacyjnym - Lubuskie 2020, otwierając park na nowe możliwości i uczynić go miejscem, gdzie natura spotyka się z pasją do sportu.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~MAREK
09.11.2023 16:34

Oby tego pryszczaci nie zniszczyli.

avatar
~Ąż
09.11.2023 17:36

Teraz jeszcze ścieżki rowerowe do Wschowy :D

avatar
~DO POWYŻEJ
09.11.2023 20:02

Spokojnie, będzie jeszcze więcej i lepiej !. Przez te ostatnie ponad cztery lata Pan Burmistrz Nam Pokazał jak można odnowić nasze miasto i gminę!. Wystarczy tylko się obejrzeć i porównać co zrobili byli włodarze naszego miasta przez te pond 30 lat - ZERO INWESTYCJI - ZERO ODNOWY - za ich panowania byliśmy jak skansen --- teraz za pana Antkowiaka wychodzimy pomału z tej zapaści inwestycyjnej i urbanistycznej!... Teraz Tylko musimy jeszcze zadbać o Nasz Powiat i wiosną zmienić tą przedziwna koalicje na skalę Naszego Kraju !!!!. I skończyć z tymi pokazówkami jak to czynił i czyni ( jak widać) starosta tego powiatu , a jego koalicjanta ( PSLu) mało co widać --- nie widać też tej Rady Powiatu !!!!. To trzeba zmienić !!!.

avatar
~Pan FWS
09.11.2023 19:56

Pan burmistrz ,,uwielbia" jazdę na rowerze, ale czy park nie powinien być dla spacerowiczów? Robisz chłopie to pod siebie, czy o co chodzi?

avatar
~Puk..puk..!
10.11.2023 16:19

Szanowny " pan FWS" a z tobą jest wszystko Ok. ???. Innych dolegliwości nie masz ?. Co trzeba mieć w tej głowie aby coś takiego wymyśleć i napisać ?. Halo tu ziemia ...!!!! Tu ziemia ...!!!.

avatar
~Mieszkaniec
09.11.2023 20:29

A ścieżek rowerowych dalej nie widać Więcej ludzi by skorzystało z nich niż z tej parkowej

avatar
~Ja
09.11.2023 21:31

Póki co nie widać tam tych 5 mln. Po pierwszych odpadach ścieżki już nie są takie równe jak wcześniej. Lepiej było tą kasę przeznaczyć na parki w centrum.

avatar
~JA do "Ja"
10.11.2023 16:24

Nie masz cwaniaka od Wschowiaka ...:):):). Nie masz lepszych i bardziej poważnych argumentów, by się tu produkować ???. Rzędzisz jak stara baba na polu której krowy nie słuchają :):):):) !.

avatar
~to ten
10.11.2023 08:10

jadąc rowerem po górkach można już spotkać spacerowiczów którzy nawet nie chcą zejść

avatar
~marek do pwyżej
10.11.2023 13:22

PROPAGANDA PRZED WYBORCZA DLA CIEMNEGO LUDA

avatar
~wschowa
10.11.2023 14:27

fakt ścieżki są ładne park lepiej wygląda, ale kurczę co z tymi parkami w centrum miasta? tam gdzie fontanna murzynek czy obok zamku

avatar
~@>do< (wschowa)
10.11.2023 16:28

Jak nie masz co robić to się zatrudnij u Pana Burmistrza do porządkowania tych ścieżek na terenie miasta !!!. Od kiedy to Rzym zbudowano w ciągu jednej kadencji ????. Ludzie jak tak słucham was to sie zastanawiam, gdzie wy byliście prze te ostatnie 30 lat ???. Kt wami zarządzał w tej Wschowie, że Pan Antkowiak musiał przejąć takie BAGNO !!!!. A teraz tacy jak wy " dewotki lokalne" mielą tymi ozorami !!!!. A do roboty -- jak to powiedział pewien poseł rolnik !!!! . DO ROBOTY Lenie Wschowskie !!!!!.

avatar
~Pan FWS
12.11.2023 20:47

Tak, jak napisał ,,Mieszkaniec"- ,,a ścieżek rowerowych dalej nie widać..." Niech ten tor w parku sobie jest, ale czy nie lepiej najpierw byłoby wykonać ścieżki rowerowe w kierunku każdej wsi? Chodzi mi o Konradowo, Siedlnicę, Olbrachcice i Nową Wieś? I jeszcze nawiązując do jakości wykonania...hehe, jeżeli jest to finalne wykonanie ,,ścieżek", to bez wykonania obrzeży za rok te ,,trasy" będą szersze o około 50cm, a w kolejnych latach będzie jeszcze SZERZEJ

avatar
~Kleszcz
13.11.2023 13:26

Witam serdecznie bardzo się cieszę że park wolsztyński zyska i zmieni się z zaniedbanego, zarośniętego, owianego zła sławą. Tak dużo się zmieniło powstały ścieżki, oświetlenie, nowe nasadzenia oraz infrastruktura w wiosce indiańskiej. Wiem że każdy oczekuje co innego i nie da się tego wszystkiego pogodzić. I każda zmiana przyniesie jakieś korzyści. Gołym okiem już widać że ludzie chętniej przychodzą i spacerują w tym parku, młodzież chętnie jeździ po torze i zagospodarowuje swój czas na powietrzu a nie przed komórką, laptopem. Naprawdę obiektywnie patrząc jest i było to potrzebne !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl