TworzymyGłos Regionu

reklama

W Osowej Sieni odbył się finał Wieś Trail (FOTO)

Sobota, 14 października 2023 o 18:50, aktualizacja Sobota, 14 października 2023 o 20:02, autor: 1
W Osowej Sieni odbył się finał Wieś Trail (FOTO)

Siedlnica, Olbrachcice, Wygnańczyce, Dębowa Łęka, Lgiń - w tych miejscowościach w ostatnich miesiącach odbywały się imprezy biegowe z cyklu „Wieś Trail”. Organizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa za każdym razem okazywały się niemałym sukcesem. Nie inaczej było podczas finału, który odbył się w Osowej Sieni. W sumie w biegu finałowym wzięło około 80 osób.

Współpraca lokalnych organizacji

W organizację biegu zaangażowane było wiele lokalnych podmiotów. Siły połączyło Stowarzyszenie Aktywna Wschowa, Sołectwo Osowa Sień, Koło Gospodyń oraz Szkoła Podstawowa z Osowej Sieni. Centralnym miejscem dla zawodników i kibiców stała się Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni, gdzie zlokalizowano biuro zawodów.

Zmagania sportowe

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy o długości około 5,5 km i 10 km. Tym razem, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowano również specjalną trasę dla nauczycieli, gdzie liczyła się nie tylko kondycja fizyczna, ale również wiedza. Na trasie przygotowano specjalny punkt, w którym uczniowie przypytywali nauczycieli.

Dla najszybszych mieszkańców Osowej Sieni przygotowano puchary ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką. Nie zabrakło również medali w kształcie puzzli, które uczestnicy otrzymywali po każdym biegu. Kompletny zestaw udało się zebrać 19 osobom.

Nie tylko sport

Poza elementem rywalizacji sportowej wydarzenie miało także aspekt charytatywny. Na miejscu można było kupić pyszności od Sołectwa Łysiny, Sołectwa Przyczyna Dolna, Biedronka Team i Aktywnej Wschowy. Całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc dla Tivisa, który po raz ósmy zmaga się z nowotworem. Zbiórka została przeprowadzona przy pomocy Stowarzyszenia Bis.

Na miejscu był obecny także Związek Strzelecki „Strzelec”, który zorganizował mini strzelnicę oraz harcerze z 23.DH im. Hm. Aleksandra Kamińskiego "Kamyka" ze Wschowy ze słodkościami.

To nie koniec Wieś Trail

Nie ma wątpliwości, że „Wieś Trail” okazał się sukcesem. Już teraz organizatorzy planują kolejną edycję w przyszłym roku, która odbywać się będzie w lokalnych lasach.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Darek
15.10.2023 00:24

Super impreza. Komplet medali zdobyty. Najlepsza trasa była w Wygnańczycach :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl