TworzymyGłos Regionu

reklama

W Nowej Soli ma powstać Centrum Zdrowia 75+. Z placówki skorzystają mieszkańcy powiatu wschowskiego?

Wtorek, 21 maja 2024 o 16:00, autor: 12
W Nowej Soli ma powstać Centrum Zdrowia 75+. Z placówki skorzystają mieszkańcy powiatu wschowskiego?

Starosta Wschowski Waldemar Starosta oraz Starosta Nowosolski Mariusz Stokłosa spotkali się, aby omówić ambitny projekt budowy Centrum Zdrowia 75+ w Nowej Soli. Spotkanie było istotne dla ustalenia szczegółów współpracy między powiatami, mającej na celu poprawę jakości życia starszych mieszkańców regionu. Według zapowiedzi, jeśli placówka powstanie, mają z niej korzystać również osoby starsze z naszego regionu.

Kompleksowa opieka geriatryczna dla mieszkańców powiatu wschowskiego

Projekt Centrum Zdrowia 75+ został zgłoszony przez Powiat Nowosolski do Wojewody Lubuskiego. Plan zakłada stworzenie placówki, która będzie oferować kompleksowe podejście do diagnozowania, leczenia oraz rehabilitacji pacjentów w podeszłym wieku. Struktura nowego ośrodka ma obejmować:

  • Poradnię konsultacyjną
  • Dzienny ośrodek opieki geriatrycznej
  • Geriatryczny zespół opieki domowej
  • Zespół koordynatorów opieki geriatrycznej
  • Zespół edukatorów zdrowotnych

Współpraca między powiatami

„Docelowo z ośrodka, który ma powstać w Nowej Soli, będą korzystać także seniorzy z powiatu wschowskiego. Planowana budowa Centrum Zdrowia to nie jedyne pole do współdziałania obu samorządów” - podkreślają włodarze. Nowa inicjatywa stanowi ważny krok w rozwijaniu opieki zdrowotnej dla osób starszych i jest przykładem współpracy regionalnej w celu realizacji projektów o dużym znaczeniu społecznym.

Źródło/foto: Powiat Nowosolski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (12)

avatar

avatar
~asd
21.05.2024 16:46

czy już zapomnieliście jak nas nowa sól wykiwała z szpitalem?

avatar
~Daniel Kawecki
22.05.2024 22:28

Nowa Sól nie wykiwała Wschowy ze szpitalem. Proszę nie kłamać!

avatar
~75+/=/+
21.05.2024 20:34

Teraz szanowni Wschowianie widzicie po co tym z pisu i pslu był potrzebny powiat i ich koalicja w powiecie Wschowskim !. Pytanie co na to Rada Powiatu z przewodniczącym na czele ?.

avatar
~ziuta
22.05.2024 13:37

Ze Wschowy do Leszna jest 14 km a do Nowej Soli 60 km i nie ma bezpośredniego połączenia, to jaki 75+ tam pojedzie.

avatar
~Redek
22.05.2024 16:10

to jest robione dla mieszkańców Sławy a nie dla wschowian.

avatar
~Urszula Chudak
22.05.2024 14:46

Czapki z głów przed wspomnianym pomysłem budowy takiej placówki - potrzebna jest i to bardzo! W naszym województwie przed rokiem powstał taki, jak na razie jedyny, w szpitalu w Torzymiu. W sytuacji starzejącego się społeczeństwa, rzecz wręcz priorytetowa. Przeraża i barierą może być, całkiem spora odległość Wschowy i Nowej Soli - jak na sprawność seniora. Mam na myśli np. punkt drugi i trzeci. Może rozwiązaniem byłaby zmiana lokalizacji na piękne miejsce w Sławie? W połowie drogi? Nie znamy szczegółów projektu, więc jest to tylko gdybanie.... ale gdybanie w niesamowicie słusznej sprawie. Tylko wypada trzymać kciuki, aby "słowo ciałem się stało".

avatar
~Paradoksalnie
22.05.2024 18:39

" czapki z głów " - jak Zarząd pis + psl wykiwał Wschowę i gminę Wschowa !. To mi się podoba, to gdybanie " nie znam szczegółów projektu..." , a już pierwsza biegnę by gdybać jak jedna baba drugiej babie - to jest styl Wschowianki !. Wolne żarty to mało powiedziane !.

avatar
~seniorka
22.05.2024 21:29

Pani Ulu słuszne spostrzeżenie, kto ze starszych wschowian będzie jechał do Nowej Soli? Ma pani też absolutną rację że w Sławie by było lepiej.

avatar
~ZIUTA
23.05.2024 08:12

TO PRZEZ 75+ WSCHOWA JEST W TZW. LUBUSKIM. PO CO NAM SŁAWA?

avatar
~Wyborca
22.05.2024 18:40

Brawo Panie Starosta za troskę o starszych mieszkańców Powiatu.

avatar
~do Paradoksalnie
22.05.2024 21:31

Chudakowa ma takie samo prawo pisać jak i ty z tą różnicą, że jej komentarze są ciekawe a twoje wiesz jakie. Nie piszę dokładnie bo musiałbym cię obrazić.

avatar
~WYBORCA
23.05.2024 08:03

Wyborcy Wschowy i Gminy Wschowa, czy wam nie jest wstyd za tą koalicje w Powiecie ?. O taki Powiat Wschowski Walczyliście na ( wówczas ) skrzyżowaniu k/ Kina ????. Historia Wam tego i my nie wybaczymy !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl