TworzymyGłos Regionu

reklama

W Lginiu odbył się Międzypokoleniowy Marsz po Zdrowie (FOTO)

Środa, 25 października 2023 o 16:06, autor: 4
W Lginiu odbył się Międzypokoleniowy Marsz po Zdrowie (FOTO)

Kilkadziesiąt osób postanowiło wziąć udział w „Międzypokoleniowym Marszu po Zdrowie”, mimo niekorzystnych warunków pogodowych. Organizatorami wydarzenia byli nie tylko przedstawiciele władz na czele z burmistrzem Konradem Antkowiakiem, ale także przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i społeczności wiejskiej. Wśród nich znaleźli się Sołtys wsi Lgiń, Sabina Brambor, Stowarzyszenie MANKO oraz gminna pełnomocnik ds. seniorów, Marta Szeroka.

Wspólny marsz i wykład

Marsz rozpoczął się spod sali wiejskiej w Lginiu, a uczestnicy, zarówno młodsi jak i starsi, skierowali się w stronę miejscowej plaży. 

Marek Plich ze Stowarzyszenia MANKO podzielił się z zebranymi swoimi przemyśleniami na temat zdrowia i znaczenia aktywności w życiu człowieka. Jego wykład miał na celu uświadomienie seniorom, jak ważna jest dbałość o zdrowie i jak warto żyć pełnią życia, czerpiąc z niego jak najwięcej.

W trakcie spaceru przez Lgiń, nie brakowało pozytywnych emocji. Seniorzy w luźnej atmosferze żartowali i opowiadali młodszemu pokoleniu o historii i ciekawostkach związanych z okolicą.

Zakończenie marszu w radosnej atmosferze

Po zakończeniu marszu uczestnicy nie pozostali obojętni na możliwość aktywnego spędzenia czasu. W programie znalazła się gimnastyka, taniec, a także wspólne pozowanie do pamiątkowych zdjęć. Chociaż pogoda nie dopisała, atmosfera była ciepła i pełna wzajemnej życzliwości.


Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Rybak
25.10.2023 17:03

Dawno nie siedziałem z kijem z Jurkiem, na tym pięknym nowym, dużym pomoście dla każdego. Mówią miejscowi wędkarze, że pięknie prawo skos bierze sandacz. Polecam, nie ma tłoku, jest cisza, ryba bierze, piękna kładka dla nas emerytów, cały czas wolna i nie ma kłótni. Burmistrz wiedział co zrobić i za to go popieramy. Jutro jestem, Jurek też przyjeżdża a Stachu jeszcze nie potwierdził.

avatar
~Mati
27.10.2023 08:52

Dlaczego mieszkańcy Lginia nie zostali zaproszeni na marsz? Oczywiście nie było żadnej informacji od pani sołtys. Tylko zdjęcia jako przylepa wstawia , o swoich znowu nie dba. Tylko wy zróbcie a ja się dołączę. Wstyd .

avatar
~Matka***
27.10.2023 11:14

A co ty nie widzisz tam mieszkańców Lgnia???.Nie ośmieszaj się "Matki" - czas interesować się życiem naszych Mieszkańców Wsi !!!!!!. Brrrrr - co za brak kompetencji w temacie !.

avatar
~do Matka
27.10.2023 13:15

naliczyłam tych mieszkańców aż trzech w tym pani sołtys, więc " multum" mieszkańców

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl