TworzymyGłos Regionu

reklama

W Konradowie, Nowej Wsi, Hetmanicach i Łysinach - Gmina Wschowa inwestuje w sale wiejskie

Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 16:44, autor: 4
W Konradowie, Nowej Wsi, Hetmanicach i Łysinach - Gmina Wschowa inwestuje w sale wiejskie

Gmina Wschowa podjęła decyzję o rozpoczęciu prac remontowych oraz modernizacyjnych w kilku salach wiejskich, mających na celu poprawę warunków i standardu miejsc spotkań lokalnych społeczności.

Remonty i inwestycje w różnych lokalizacjach

Gmina Wschowa rozpoczęła prace remontowe i malarskie w sali wiejskiej w Konradowie, które obejmą gruntowne odnowienie wnętrz. Całkowity koszt prac wyniesie ponad 22 000 zł. Przedsięwzięcie to jest częścią większego planu modernizacji obiektów użyteczności publicznej, mającego na celu poprawę warunków spotkań i integracji mieszkańców sołectw.

W Łysinach trwa wybór wykonawcy prac remontowych związanych z dachem nad sceną sali wiejskiej. Planowane działania to m.in. demontaż starego i montaż nowego pokrycia dachowego, z szacowanym kosztem na poziomie 27 000 zł.

Dodatkowo Gmina Wschowa stawia na komfort termiczny, planując instalację klimatyzacji w salach wiejskich w Nowej Wsi i Hetmanicach. Oczekuje się, że zadania te będą kosztować odpowiednio 3 500 zł i 25 000 zł. Proces wyboru wykonawców zostanie zakończony 10 listopada.

Oczekiwania wobec modernizacji

Burmistrz Konrad Antkowiak wyraził zadowolenie z inicjatyw, podkreślając rolę sal wiejskich w życiu społeczności: "Sale wiejskie to ważne miejsca skupiające i integrujące lokalną społeczność. Cieszę się, że możemy podnosić standard tych miejsc". Inwestycje mają nie tylko odświeżyć obiekty, ale też stworzyć lepsze warunki dla organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i społecznych.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Ryba
07.11.2023 21:19

Może by tak najpierw wyremontować dworzec kolejowy we Wschowie?

avatar
~do Ryby
08.11.2023 10:36

A dlaczego gmina miałaby remontować nie swoje budynki?

avatar
~Max
08.11.2023 18:47

A po ***?

avatar
~DO<>(Ryba)
09.11.2023 11:23

NA co czekasz ? <> Do roboty hejterku (Ryba), a może zapytasz waszego posła Mejze co to teraz bryluje w wolnych mediach jak korzystał z tzw. ( lewych kont) , a lubuski pseudo wyborca na niego głosował i wprowadził go do Polskiego Parlamentu !!!!! <> Czy to jest ETYCZNE ???. Czy nie jest wam teraz wstyd za wasz wyczyn ???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl