TworzymyGłos Regionu

reklama

W Kandlewie powstanie nowoczesna sala wiejska. Właśnie ogłoszono przetarg

Wtorek, 06 lutego 2024 o 17:38, aktualizacja Wtorek, 06 lutego 2024 o 17:54, autor: 6
W Kandlewie powstanie nowoczesna sala wiejska. Właśnie ogłoszono przetarg

W Kandlewie wkrótce ruszy budowa nowej sali wiejskiej, która ma stać się centrum integracji i wydarzeń lokalnej społeczności. Własnie ogłoszono postępowanie o zamówienie publiczne na realizację zadania pn. "Budowy budynku sali wiejskiej w Kandlewie z infrastrukturą towarzyszącą". Projekt przewiduje powstanie wolnostojącego, parterowego budynku o konstrukcji murowano-żelbetowej z zadaszonym tarasem, o łącznej powierzchni 347,7 m².

Sala wiejska w Kandlewie. Szczegóły inwestycji

Funkcjonalność nowo powstającego obiektu zaprojektowano z myślą o potrzebach mieszkańców: wielofunkcyjna sala, toalety, pomieszczenia techniczne, kuchnia oraz sala rady sołeckiej. Dodatkowo budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania takie jak centralne ogrzewanie, instalacje fotowoltaiczne, pompę ciepła, pompę elektryczną, a także pompę wodno-ściekową. Nie zabraknie również systemów wentylacji i kanalizacji deszczowej, co świadczy o kompleksowym podejściu do kwestii ekologicznych i komfortu użytkowników.

Burmistrz Antkowiak: Ogromny krok naprzód dla Kandlewa

Inwestycja ma na celu stworzenie komfortowych warunków do organizacji wydarzeń, spotkań, a także działań integracyjnych i warsztatów dla mieszkańców. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, podkreśla znaczenie projektu: „To ogromny krok naprzód dla Kandlewa! Budowa tej sali pozwoli na organizację wydarzeń i spotkań w komfortowych warunkach, stworzy miejsce do integracji lokalnej społeczności, warsztatów i działań społecznościowych.”

Gmina Wschowa z dofinansowaniem

Projekt jest dofinansowany z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie blisko 2 mln zł. Przewidywany termin realizacji wynosi 18 miesięcy od przekazania placu budowy.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~to ważniejsze
06.02.2024 22:00

A nie lepiej na Zaciszu drogę zbudować ?

avatar
~kurt
06.02.2024 23:48

nie.

avatar
~Jakiś....
08.02.2024 08:35

A co to jest Zacisze?. Czy to ulica w Kandlewie ?. Czy w tej miejscowości nie ma obiektów należących po byłym POHZ aby je zaadaptować na taką świetlicę, salę, kafejkę, ze sklepem dla lokalnej miejscowości ?. Po co od razu budować coś nowego /.

avatar
~I KTO BENDZIE Z TEGO KORZYSTAŁ . POLICZ DZIECI WIEŚ SIĘ WYLUDNIA.W KONRADOWIE STOI ŚWIETLICA PUSTA A TE DWIE WIOSKI TO JEDNA PARFIA .A GDZIE KANALIZACJA
07.02.2024 21:58

avatar
~porażka
08.02.2024 08:11

Ty na pewno nie"BENDZIESZ".. w tym czasie naucz sie korzystać ze słownika...

avatar
~Kandlewo:
08.02.2024 08:37

Czy to jest to samo co Kowalewo ?. Nie dla "zacisza" !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl