TworzymyGłos Regionu

reklama

W Jędrzychowicach powstaną nowe mieszkania. Burmistrz Wielgus: Od wielu lat nikt nie podjął tego tematu

Wtorek, 27 lutego 2024 o 09:33, aktualizacja Czwartek, 29 lutego 2024 o 11:12, autor: 16
W Jędrzychowicach powstaną nowe mieszkania. Burmistrz Wielgus: Od wielu lat nikt nie podjął tego tematu

W ostatnim czasie, Jolanta Wielgus, Burmistrz Gminy Szlichtyngowa, oraz Stanisław Kieras, Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) "Zielona Dolina", podjęli ważne kroki w kierunku rozwoju lokalnego budownictwa mieszkaniowego. Spotkanie, które odbyło się 26 lutego 2024 roku, zaowocowało konkretnymi ustaleniami dotyczącymi przyszłej inwestycji w miejscowości Jędrzychowice.

Budowa nowych bloków mieszkalnych w Jędrzychowicach

Na terenie Jędrzychowic planuje się zabudowę, trzykondygnacyjną. Projekt przewiduje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, co stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważony rozwój. Dodatkowo, przyszli mieszkańcy mogą liczyć na komfortowe balkony, miejsca parkingowe oraz przestrzenie rekreacyjne, w tym urządzoną zieleń i plac zabaw.

Długotrwałe starania o rozwój mieszkalnictwa

Inicjatywa ta jest wynikiem wieloletnich starań gminy, która dotychczas borykała się z brakiem odpowiednich gruntów oraz ograniczeniami wynikającymi z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. "Na terenie naszej gminy są duże potrzeby mieszkaniowe. Od wielu lat nikt nie podjął tego tematu. Cieszę się, że udało nam się podjąć działania zmierzające do budowy mieszkań na wynajem. Przystąpienie do SIM pozwoli nam zrealizować inwestycję tak ważną dla naszych mieszkańców, bo dającą możliwość spełnienia marzenia o własnym mieszkaniu", mówi Burmistrz Wielgus.

Dlaczego Jędrzychowice?

Zapisy w Planach Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego, a także niedosponowanie gruntami pod budownictwo wielomieszkaniowe w obrębie miasta Szlichtyngowa, czy pobliskiej wsi Górczyna, skłoniło władze do znalezienia innego miejsca pod inwestycję. „Po rozmowach z KOWR Zielona Góra wybrano lokalizację w m. Jędrzychowice. Jest to bardzo dobra lokalizacja ze względu na krótką procedurę wydania decyzji o warunkach zabudowy oraz sąsiedztwo istniejącej zabudowy wielolokalowej”, tłumaczą urzędnicy.

Ponadregionalne porozumienie

Warto przypomnieć, że SIM "Zielona Dolina" jest efektem ponadregionalnego porozumienia, do którego przystąpiły gminy z województw lubuskiego i dolnośląskiego. Inicjatywa ta, wspierana środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, ma na celu oferowanie mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności, co stanowi atrakcyjną opcję dla wielu mieszkańców. Gmina Szlichtyngowa na objęcie udziałów w SIM otrzymała kwotę 3 mln zł.

Przed nami kolejne etapy

Obecnie trwają procedury związane z podziałem nieruchomości oraz przekazaniem działki pod budowę, co jest niezbędnym krokiem do rozpoczęcia realizacji projektu. Wszystko wskazuje na to, że Jędrzychowice mogą niebawem stać się miejscem, gdzie wielu mieszkańców gminy Szlichtyngowa znajdzie swoje nowe, wymarzone mieszkania.

Zobacz: Sława i Szlichtyngowa w Zielonej Dolinie! Wybudują mieszkania na wynajem z niskim czynszem

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Mm
27.02.2024 10:11

Zbliżają się wybory , wiec trzeba coś naobiecywac. Tak jak to było przed poprzednimi wyborami Brak słów . Tej pani już podziękujemy

avatar
~propaganda ?
27.02.2024 10:59

Pinokio też tyle naobiecywał, że teraz tylko zostają tworzone Sejmowe Komisje d/s różnych . Na razie trzy, a nie wiem czy PO wystarczą 4 lata na rozliczenie złodziei z PiS. To pachnie propagandą przedwyborczą (...)?

avatar
~do propaganda?
28.02.2024 09:51

K13grudnia tak się zajmie rozliczaniem, ale tak się zajmie rozliczaniem, że już nie starczy im czasu w całej kadencji na zajęcie się swoją „setką konkretów na sto dni”. Karuzela stanowisk kręci się, tu córka europosłanki, tam brat posła a dla gawiedzi komisjo-igrzyska. A co z paliwem po 5.19, albo z 60 tysi wolnymi od podatku? Nauczyciele też mniej dostaną, ale chociaż nie będą musieli zadawać i sprawdzać prac domowych. Podobno do zbioru szparagów nie trzeba być zbyt rozgarniętym.

avatar
~do - "do propaganda ?"
28.02.2024 11:49

Po niemiecku mówisz, a jakże ? już cie widzę w kwietniu w szparagowym klubie nierozgarniętych, pasujesz jak ulał.

avatar
~KLASYKApixxiplus+++
28.02.2024 13:07

Ten od ( do propaganda?) w dalszym ciągu jest w powyborczym szoku 15.10 !!!!. Co widać po spłodzonym tekście , a la " Przekazu Dnia z Nowogrodzkiej" !!!. Pisząc o 13 grudnia , najwyraźniej zapomniał dodać, że chodzi tu o " Zjednoczoną totalną opozycji pis plus 13 GRUDNIOA "... obecnie w dalszym ciągu w szoku powyborczym !!!. Przykro tego sy..... czytać - żałość nad tym nieszczęśnikiem !!!!

avatar
~Genia
27.02.2024 16:59

Zielona Góra zdecydowała, Pani Burmistrz przyklepała, a co na to sąsiedztwo Mieszkańcy Jedrzychowic? Spyta ich ktoś o zdanie?

avatar
~Mieszkaniec
27.02.2024 17:27

Najlepiej znegować działania, a może dać szansę na realizację zaczętych inwestycji i obiecanych i tak będzie to ostatnia kadencja.

avatar
~Taaaak
27.02.2024 18:33

I ścieżką rowerową np z dzieckiem do lekarza albo na stopa.Dlaczego nie w Szlichtyngowie.Załatwić te procedury i w Szlichtyngowie dla dobra ludzi.Oj,wyboryyyyyy

avatar
~POKAZÓWKA +
28.02.2024 09:08

Ta Pani tak się przez te ostatnie prawie 5 lat przy starostwie z nadania pisu przyzwyczaiła do tego typu "ustawek, a la pokazówek medialnych", że jak widać weszło jej to w krew i traktuje to jako "normę tej kampanii wyborczej" !. TYLK!!!, tylko jak widać obecnie czyni to bez tych { pisowskich czeków papierowych i z ich udziałem } - Hiha....". I jest to realizowane z inicjatywy normalności K15P w województwie !. Tej pani czas minął i radzę się nie przyzwyczajać do raz przejętego stołka!. Teraz juz nawet sołtysi nie pomogą i te umizgi do Nas - Wyborców !.

avatar
~mieszkaniec gminy
28.02.2024 10:09

a dlaczego w Szlichtyngowie? Ma PAni/Pan barzdo dobrą infrastrukturę, są autobusy, busy . Poza tym większość z Nas porusza się autami... Myślę, że nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. W mojej ocenie jest to dobra lokalizacja. Jest tam szkoła, jest market. ps. Nie jestem mieszkanką Jędrzychowic

avatar
~Wyborca
28.02.2024 07:57

Nie rozumiem tych powyższych komentarzy, Pani Jola obiecywała 5 lat temu i dotrzymała słowa i wiem, że będzie dalej dotrzymywać danego słowa bo w naszej gminie dużo się zmieniło na lepsze i to nie tylko przed "wyborami" bo całe pięć lat na to ciężko pracowała.

avatar
~Mieszkaniec
28.02.2024 15:12

Dokładnie tak. Gmina Szlichtyngowa się rozwija pozyskuje się środki na rozwój i infrastrukturę nie ważne z pomocą czy bez ważne , że są.

avatar
~Decyzja
28.02.2024 21:55

W tytule jest"nikt nie podjął takiej decyzji".Nikt,bo gorszej lokalizacji nie można było wymyśleć.To się nazywa,że dbamy o mieszkańców,śmiech.Z dala od poczty lekarzaitd.

avatar
~Ja
29.02.2024 11:08

"Sąsiedztwo istniejących bloków " a o sąsiedztwie obór już trudno wspomnieć?

avatar
~FIKCJA ...
29.02.2024 12:03

kampanijna fikcja plus !

avatar
~???
29.02.2024 12:23

A które to miejsce w Jędrzychowicach wybrano? Wiadomo?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl