TworzymyGłos Regionu

reklama

W I ZS we Wschowie otwarto nową salę. To nowoczesna pracownia elektryczna (FOTO)

Piątek, 12 stycznia 2024 o 14:52, aktualizacja Piątek, 12 stycznia 2024 o 15:08, autor: 11
W I ZS we Wschowie otwarto nową salę. To nowoczesna pracownia elektryczna (FOTO)

Powiat Wschowski stawia na rozwój edukacji zawodowej, czego dowodem jest otwarcie nowej pracowni elektrycznej w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Ta inwestycja, warta ponad ćwierć miliona złotych, jest częścią większego planu, mającego na celu wyposażenie młodych ludzi w umiejętności poszukiwane na rynku pracy. Projekt finansowany był w ramach Lubuskiego Funduszu Samorządowego, wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Przebudowa i wyposażenie

Inwestycja obejmowała przebudowę sali lekcyjnej oraz instalację nowoczesnego sprzętu. Uczniowie mają teraz do dyspozycji specjalistyczne stoły elektrotechniczne, silniki, narzędzia pomiarowe oraz laptopy z oprogramowaniem. Koszt całkowity zadania wyniósł 259 650,57 zł, z czego dotacja wynosiła 193 933,01 zł, a wkład własny Powiatu Wschowskiego – 65 717,56 zł.

Ważna rola wsparcia samorządowego

"Pracownia, którą udało się wybudować i zmodernizować dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego, jest w dużej mierze zasługą pana starosty, pana wicestarosty oraz pana marszałka," powiedział Piotr Wieland, dyrektor I ZS we Wschowie. Wyraził on także zadowolenie z możliwości rozwoju szkoły i kształcenia zawodowego, podkreślając znaczenie kierunku technik elektryk w regionie.

Priorytety inwestycyjne powiatu wschowskiego

Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Zbigniew Kołodziej, wspomniał o znaczącym wpływie Lubuskiej Rady Samorządowej na rozwój lokalnej edukacji. Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, dodał: „Inwestowanie w oświatę powiatową to główny element naszej strategii inwestycyjnej. Szczególnie szkolnictwo zawodowe jest naszym priorytetem.”

Znaczenie dla lokalnej gospodarki

Projekt ten ma nie tylko znaczenie edukacyjne, ale również ekonomiczne. Przygotowuje młodych ludzi do pracy w deficytowych zawodach, co jest kluczowe dla rozwoju lokalnej gospodarki. Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta podkreślił, że do sukcesu projektu przyczyniły się staranne przygotowanie wniosku i zaangażowanie wielu osób.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Adam
12.01.2024 16:14

Brawo StasIc!

avatar
~ziuta
12.01.2024 17:08

tylko dlaczego zlikwidowano szkolne warsztaty uczące zawodu a w to miejsce dostali ciepłe posadki ludzie ze starostwa

avatar
~Byli i Obecni
13.01.2024 07:29

I co to za informacja ?. A co o to "księstwo" ze starosta robiło przez ostatnie - Polki i Polacy - przez ostatnie 4 lata w tym "swoim" starostwie, że tak pospolitej salki nie otworzyło ?. Tylko teraz robi z tego tzw. osiągniecie inwestycyjne - Hihahahaha ... na skalę powiedzmy wsi ?. Czy to już tej pisowskiej grupy, a la starostwa ostatnie podrygi w tej prekampani Wiosna 2024 ???. Niby nic ja na XXI Wiek i Rok 2024 , a jak widać oni potrafią resztkami sił swojej propagandy czynić z tego tego typu pseudo propagandę ; fotki, fotki, fotki i """samogratulacje""" pod hasłem ; chwalcie nas bo my na to sługujemy ,,,itd. aż do wyborów, bowiem nie mamy już dostępu do " tekturowych czeków" na pokaz !!!!!. Narka i bez was w tych wyborach. Została wam jak widzimy w Warszawie ( plus garstka ze Wschowy) jej no " ULICA i ZAGRANICA " """ Brawo za małpowanie swojego hasła, które głosiliście przez ostatnie 8 lat swoich totalnych rządów " Polki i Polacy " !!!!!.

avatar
~Do byli i obecni
13.01.2024 09:58

Dziwne, że burmistrza bronisz na każdym kroku a starostę atakujesz. Może powiedz co burmistrz robił przez ostatnie lata. Za to trollowanie ktoś ci płaci czy to taka choroba?

avatar
~do~~"Do byli i obecni "
13.01.2024 14:58

Jakie to płytkie i bez argumentów - pisanie dla pisania - jak można klasyczną ocenę rzeczywistości tego co mamy ponad 4 lata w tym starostwie nazywać "trollowaniem"?. Parafrazując twój sarkazm powiem tak ;Czy u ciebie to taka choroba, czy ktoś ci za to płaci ?. Czy zatem powiesz mi ile razy przez te cztery lata ten " twój starosta" wydał - wręczył tych " papierowych czeków"? i gdzie one teraz są ?. Czy poza starostą są w tym urzędzie jakieś Działy - Wydziały co to odpowiadają za wykonawstwo bezpośrednie tego co ten starosta się tak ciągle fotografuje ?. Czy tylko w ty starostwie pracuje sam starosta ?. Jest jedne plus tej pokazówki, że pokazał tym razem swojego zastępcę co to jest z PSL - u !. Z drugiej strony to śmieszne i dziwne za razem, że w naszym kraju funkcjonuje coś takiego jak koalicja a pis + psl !!. Krytyka jest sztuką i wolnością słowa - zapamiętaj to sobie pseudo obrońco spraw beznadziejnych !.

avatar
~Gekon
13.01.2024 08:55

Kolejny akt pożegnania PiSu z władzą. Wybory samorządowe w kwietniu, więc ostatnia prosta. Nawet dyrektor Staszica wie co się zbliża... Żegnajcie!

avatar
~Z nim koniec
13.01.2024 11:15

Zmiana kuratorów, zmian wojewody, zmiana rządu na PO i od razu są wyniki. Są nowe , piękne inwestycje w szkołach, są pieniądze, przestępców z PiS pomału się usuwa i zamyka (Kamiński, Wójcik), tylko tak dalej. Zostają jeszcze powiaty i gminy ? Przegrana PiS i na tym poziomie = się moralna i polityczna plajta.

avatar
~Studentka UTW
13.01.2024 15:05

Kurczę, chyba jednak z tą klęską PIS w powiecie wschowskim to przesada. W wyborach samorządowych 2018 wygrali https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/081200#general_committee_stat w 2020 prezydenckie też wygrali https://prezydent20200628.pkw.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/2/pow/81200 no i parlamentarne 2023 też wygrali https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/pow/81200 . Tak że spokojnie z tą klęską PIS. A po tym co ostatnio robi koalicja 13 grudnia, wielu wyborców przejrzało na oczy co to znaczy .

avatar
~Pani ( studentka UTW)
13.01.2024 21:11

Przepraszam; czy pani potrafi liczyć w tym UTW ?. Czy obecną ta jakże śmieszna i wymęczoną , a la koalicję w powiecie , to jest psl + pisplus + 3 kobiety z różnych parafii, co t w nagrodę dostały kierowanie Radą uważa pani studentka UTW za wygraną - o Mój Boże - pisu ?????. Niechże się pani opamięta i nie nazywa tą wymęczoną koalicję w powiecie za wygrana lokalnego pisu !!!!. Oni się już policzyli i się nam ujawnili ( obnażyli Hi ...) na tej fotografii z Warszawy na czele z ich emerytem ( ok. 36 z plusem l ......) . Pani jak widać pisze językiem trolla pixxi używając ( koalicja 13 grudnia) czyli jest pani nierzetelna i nieuczciwa DO NAS WYBORCÓW K15P i próbuje Nas tu swoim pisowskim dialektem obrazić !. Teraz dokładnie widzimy po pani i tych na fotografii kto głosował na kandydata Mejze, a obecnie posła !!!!. I pani się raczy przedstawiać jak " studentka UTW " ---- współczuję pozostałym czł. UTW !!!!!.

avatar
~do studentki UTW
14.01.2024 11:09

Teraz zrób wszystko aby w naszym powiecie zrobić czystkę na uczciwych .

avatar
~Ana
15.01.2024 10:32

Brawo Dyrektor Staszica, brawo uczniowie w czerni.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl