TworzymyGłos Regionu

reklama

W „Dwójce” odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe (ZDJĘCIA)

Piątek, 08 grudnia 2023 o 10:02, aktualizacja Piątek, 08 grudnia 2023 o 10:22, autor: 0
W „Dwójce” odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe (ZDJĘCIA)

Świąteczne emocje i radość wypełniły korytarze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. 7 grudnia uczniowie wraz z rodzicami doświadczyli niezapomnianych chwil pełnych muzyki, tańca i twórczości. Wszystko to za sprawą wyjątkowego spotkania świątecznego dla klas I - III.

W rytmie świątecznych melodii

Spotkanie rozpoczęło się od nastrojowej piosenki zespołu Czerwone Gitary pt. Dzień jeden w roku (Jest taki dzień). Wśród dekoracji i świątecznych akcentów, to właśnie muzyka wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Zespół Muzyczny Forte poprowadził wspólne śpiewanie utworów świątecznych i kolęd. Dźwięki kolęd rozbrzmiewały w szkolnych murach, łącząc uczniów, rodziców i nauczycieli w jednym, radosnym chórze.

Taneczne popisy i twórcze warsztaty

Nie lada atrakcją okazały się występy uczennic uczęszczających na zajęcia kółka tanecznego. Ich taneczny popis ze wstążkami oczarował zgromadzonych gości. Kulminacyjnym momentem wieczoru były natomiast wspólne warsztaty, podczas których uczestnicy tworzyli świąteczne dekoracje: łańcuchy, bombki, a także ozdobne szyszki. Te ręcznie wykonane ozdoby zawisły potem na choinkach, zdobiąc szkolne korytarze i dodając im świątecznego blasku.

Czuć było świąteczną atmosferę

Spotkanie było również okazją do wspólnych rozmów przy pysznym cieście i zimowej herbacie. Dyrektor szkoły, Małgorzata Kordek, wyraziła ogromną wdzięczność nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, muzyki i wszystkim współorganizatorom. Ich poświęcony czas i zaangażowanie sprawiły, że wieczór na długo pozostanie w pamięci uczestników. "Jesteśmy przekonani, że świąteczne spotkanie już na stałe weszło do kalendarza uroczystości w Dwójce” - relacjonuje dyrektor szkoły. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl