TworzymyGłos Regionu

reklama

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie (VIDEO)

Piątek, 23 czerwca 2023 o 14:33, aktualizacja Piątek, 23 czerwca 2023 o 16:43, autor: 4
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie (VIDEO)

Dziś, 23 czerwca, młodzież I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie uczestniczyła w uroczystym apelu na dziedzińcu szkoły, który zakończył rok szkolny 2022/2023.

Dyrektor Szkoły Piotr Wieland w Uroczystym Przemówieniu

Dyrektor szkoły, Piotr Wieland, z uśmiechem na twarzy, podziękował wszystkim uczniom za ich ciężką pracę przez ostatnie 10 miesięcy. „Dziękuję Wam za wysiłek i zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów małych i dużych" - powiedział dyrektor. Podziękował również gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie młodzieży i za troskę o kształcenie jej właściwych postaw. Na koniec, dyrektor Piotr Wieland zwrócił się do uczniów z życzeniami na zbliżające się wakacje. „Życzę wam, aby czas wakacji był naprawdę wyjątkowy i przede wszystkim bezpieczny. Dbajcie o siebie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy" - zakończył.

Przemówienie Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego

W uroczystości udział wziął Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. „Bardzo dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. (...) Gratuluję wszystkim wyróżnionym, tym którzy uzyskali promocję do kolejnej klasy” - mówił włodarz. Starosta życzył pomyślności wszystkim, których czeka sierpniowy egzamin poprawkowy. Nie obyło się również bez nawiązania do rozpoczynających się wakacji. „Bawcie się, ale róbcie to z głową, bezpiecznie". Starosta zapowiedział również, że w trakcie wakacji na terenie szkoły zostaną przeprowadzone prace remontowe.

Podsumowanie Roku Szkolnego

W tym roku szkolnym w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie uczyło się 659 uczniów. 30 z nich uzyskało świadectwa z czerwonym paskiem. Najwyższą średnią ocen, aż 5,47, uzyskali Marika Antoniuk i Dawid Bielecki z IV TE 8. Podczas apelu uhonorowany został Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, któremu Dyrektor Piotr Wieland podziękował za wsparcie i zaangażowanie w prace nad rozwojem szkoły. Starosta Wschowski, zaskoczony, podziękował i zapewnił o swoim dalszym wsparciu dla szkoły.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~kenza22
23.06.2023 22:00

Wygląda ,ze jesteście stroną pisowską nie przedstawiacie innych poglądów,a propagowanie starosty przerosło wszelkie granice dobrego dziennikarstwa jest natrętne i haniebne oraz skandaliczne-opisując to waszymi określeniami WSTYD!

avatar
~Przeszłość
24.06.2023 07:02

Panie Wielandzie, gdyby tylko zaglądnąć do Pana przeszłości, to ile takich wyróżnien Pan miał w szkole, o ile w ogóle były? Czasem przeszłość wiele mówi o człowieku i niestety ciągnie się za nami. Życzę obiektywizmu i mądrości życiowej. Nie trzeba być marionetką w rękach innych, a stanowisko jaki Pan zajmuje zobowiązuje do godnego reprezentowania placówki. Dla Pana wzorem winien być Dyrektor LO, któremu przyświecają większe cele niż Panu- związane z rozwojem placowki. I tym powinien zajmować się Dyrektor. Ukłony w stronę Dyrekcji LO i ogromny szacunek dla Niego, bo tamta szkoła a szczególnie uczniowie mają ogromne szczęście mieć takiego Dyrektora.

avatar
~Ika
26.06.2023 10:27

"Przeszłość", zajrzyj w swoją przeszłość... co tam widzisz? - klakiera komentatoro-pisarza, tyle potrafisz, czy jeszcze czymś się zajmujesz? Brawa dla Młodzieży, serce się raduje, widząc Waszą radość i uśmiechy, przyjemnych wakacji.

avatar
~kjl
24.06.2023 15:07

Stypendia dla uczniów LO, dla uczniów Staszica życzenia od starosty ... Ani JEDNEGO ucznia w tak dużej szkoły, który by zasłużył na stypendium Starostwa?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl