TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa podpisana! 100 tys. zł dofinansowania na miniboisko wielofunkcyjne w Sławie

Piątek, 26 kwietnia 2024 o 18:05, aktualizacja Piątek, 26 kwietnia 2024 o 18:18, autor: 0
Umowa podpisana! 100 tys. zł dofinansowania na miniboisko wielofunkcyjne w Sławie

W Sławie sfinalizowano ważne porozumienie dotyczące rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Podpisana umowa o dofinansowanie pozwoli na budowę nowego, wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego, który ma stanąć między dwiema placówkami edukacyjnymi.

Kluczowe informacje o projekcie

Podczas uroczystości w sławskim magistracie, której gospodarzem był Burmistrz Cezary Sadrakuła wraz ze Skarbnikiem Małgorzatą Szymoniak, doszło do podpisania umowy z Dyrektorem Departamentu Infrastruktury Społecznej Andrzejem Ziarkiem. Projekt, który otrzymał wsparcie w ramach programu „Lubuska Baza Sportowo-Rekreacyjna”, przewiduje przyznanie gminie Sławie 100.000 zł dofinansowania.

Lokalizacja i funkcjonalność nowego boiska

Inwestycja zakłada budowę miniboiska wielofunkcyjnego o przybliżonych wymiarach 9x14,5m (+/-), na trwałe przytwierdzonego do podłoża, z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Obiekt będzie spełniał funkcję boiska całorocznego i umożliwi nawet grę 1:1 w dyscyplinach sportowych: piłka nożna i koszykówka.

Nowe boisko znajdzie się na już istniejącym kompleksie sportowym Orlik, co stanowi strategiczną decyzję. Bliskość Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zapewni łatwy dostęp do obiektu dla uczniów obu placówek. Przewiduje się, że boisko będzie miało znaczący wpływ na rozwój młodych talentów piłkarskich, którzy będą mogli korzystać z nowych możliwości treningowych. To kluczowe zarówno dla ich indywidualnych umiejętności, jak i sukcesów sportowych na szczeblach wojewódzkim i krajowym.

Skorzystają mieszkańcy i turyści

Inwestycja ta nie tylko urozmaici ofertę sportową gminy, która już teraz dysponuje m.in. dwoma boiskami, stadionem, siłownią plenerową, torem rolkowym, placem zabaw i parkiem linowym, ale również przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności miasta dla turystów. Możliwość organizacji meczów w mniejszych grupach z pewnością zainteresuje nie tylko mieszkańców, ale również odwiedzających.

Zobacz: Ciężki sprzęt wjechał na murawę. W Sławie rozpoczęto budowę nowego Stadionu Miejskiego

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl