TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa podpisana. Będzie wsparcie dla wschowskich strażaków. “Ten dokument otwiera nowe możliwości”

Wtorek, 05 grudnia 2023 o 10:17, autor: 0
Umowa podpisana. Będzie wsparcie dla wschowskich strażaków. “Ten dokument otwiera nowe możliwości”

W Zielonej Górze zawarto umowę dotacyjną, która znacząco wpłynie na działania Komendy Powiatowej PSP we Wschowie. Umowa, podpisana w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przewiduje dofinansowanie w wysokości 30.000 zł na zakup nowego sprzętu.

Kluczowe wsparcie dla bezpieczeństwa

Dzięki tej dotacji wschowska jednostka strażacka zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt, który realnie wpłynie na szybkość i skuteczność przeprowadzanych akcji. Środki zostaną podzielone na cele bieżące (19 274 zł) oraz cele inwestycyjne (10 726 zł). Nowe wyposażenie będzie używane w różnorodnych sytuacjach, od likwidacji skutków klęsk żywiołowych, przez akcje ratunkowo-poszukiwawcze, po działania gaśnicze.

Efekt ekologiczny i zwiększenie skuteczności

Zakupiony sprzęt nie tylko wesprze lokalną jednostkę PSP, ale również przyczyni się do osiągnięcia efektu ekologicznego. Zwiększenie skuteczności prowadzonych działań ratowniczych ma bezpośredni wpływ na ochronę środowiska.

Reprezentanci podczas podpisania umowy

W ceremonii podpisania umowy uczestniczyli Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Mariusz Herbut oraz Komendant KP PSP Wschowa, Krzysztof Piasecki.

Źródło/foto: WFOŚiGW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl