TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji w Konradowie podpisana!

Poniedziałek, 27 marca 2023 o 17:15, aktualizacja Poniedziałek, 27 marca 2023 o 17:22, autor: 5
Umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji w Konradowie podpisana!

Dziś (27 marca) prezes Spółki Komunalnej we Wschowie podpisał umowę na dofinansowanie budowy pierwszego etapu kanalizacji w Konradowie. Wartość inwestycji wynosi 5 mln złotych, które w całości pokryją koszty budowy.  

Projekt techniczny budowy kanalizacji w Konradowie powstał wiele lat temu, jednakże Gmina Wschowa wraz ze Spółką Komunalną szukała rozwiązania umożliwiającego pozyskanie środków na realizację inwestycji. W tym celu, Gmina Wschowa przekazała inwestycję Spółce Komunalnej, która złożyła wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Projekt został wysoko oceniony i udało się pozyskać 100% środków kwalifikowanych. W ramach inwestycji powstanie przede wszystkim rura łącząca oczyszczalnię ścieków z Konradowem, przepompownia ścieków oraz sieć kanalizacyjna grawitacyjna w pierwszej części miejscowości.

Ramach inwestycji powstanie ponad 5,5 kilometra sieci kanalizacyjnej, w tym ponad 3 kilometry odcinka łączącego wieś z oczyszczalnią ścieków. Ważnym elementem inwestycji jest połączenie zabudowy wielorodzinnej z siecią kanalizacyjną, co znacząco ułatwi życie mieszkańcom. Realizacja tego projektu pozwoli na wykonanie najważniejszej części sieci – połączenie Konradowa z oczyszczalnią ścieków.

Budowa kanalizacji to inwestycja nie tylko korzystna dla mieszkańców, ale także dla środowiska. Poprawa infrastruktury sanitarno-higienicznej wpłynie na jakość życia w Konradowie i przyczyni się do poprawy warunków środowiskowych.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Suweren
27.03.2023 20:29

Proszę mi wytłumaczyć jak należy rozumieć, że zw.pl jest dla Nas i dla organów samorządowych do publicznej informacji i kontaktu z Obywatelami, bowiem są one organami dla Suwerena i przez Suwerena opłacanymi i UM i G we Wschowie jest otwarty na komentarze pod swoimi artykułami i informacjami, a taka partia w osobach radnych i posłów pisu traktuje nas Suwerena wybiórczo i wybiórczo wg widzimisię blokuje swoje ogłaszane na naszych mediach artykuły - informacje jak ten z ich propagandowej akcji wyborczej w Zamku Wschowskim - blokada komentarzy ????. Trolle i hejterzy ich propagandy mogą się pastwić pod informacjami i artykułami UM i G Wschowa ale już my wolni Obywatele tego miasta i powiatu już nie pod informacjami pisu ???-!. Jakby nie patrzył na to to jest to "pisowska cenzura" na wzór tej słusznie mienionej przed 1990 rokiem !. Na całe szczęście mamy jeszcze ( radio elka) i tam jak widać macki lokalnego Wschowskiego pisu nie sięgają i mogą się dowiedzieć prawdy o sobie - podobnie jak w ( Tik Toku) !!!!!. Brawo Komunalka UMiG we Wschowie !!!!!.

avatar
~Tylewice
28.03.2023 13:00

Trzeba było wnioskować o naszą wioskę, przyjdzie nam już na wieki męczyć się z szambem.

avatar
~Tomasz
29.03.2023 07:42

Mieszkańcy Tylewic sami mogli się zorganizować i złożyć się na kanalizację w drodze, tak jak robią mieszkańcy nowych osiedli we Wschowie.

avatar
~do Tomasza
29.03.2023 13:08

Przecież to jest zadanie własne Gminy Wschowa, mieszkańcom nie wolno sieci budować we własnym zakresie. Nawet gdyby do tego doszło, to po wybudowaniu mogą się zgłosić do Gminy i zażądać zwrotu poniesionych kosztów. Jasne?

avatar
~asd
28.03.2023 20:11

czy oczyszczalnia da radę? jak z jej przepustowością?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl