TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie ze Sławy przekazali kartki świąteczne dla hospicjum. Akcję zainicjowały dwie nauczycielki

Wtorek, 19 grudnia 2023 o 19:14, autor: 4
Uczniowie ze Sławy przekazali kartki świąteczne dla hospicjum. Akcję zainicjowały dwie nauczycielki

Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie stała się miejscem wyjątkowej inicjatywy, mającej na celu wsparcie pensjonariuszy Hospicjum we Wschowie. Pod przewodnictwem Magdaleny Smektały i Magdaleny Wójtowicz, społeczność szkolna zrealizowała projekt „Zrób kartkę świąteczną dla Hospicjum”, inspirowany słowami ks. Jana Kaczkowskiego: „Najważniejsze co możemy dać człowiekowi to czas”.

Ks. Kaczkowski jako inspiracja

Magdalena Smektała, jedna z inicjatorek akcji, z entuzjazmem mówi o ks. Janie Kaczkowskim: „Cieszę się, że żył wśród nas taki ks. Jan Kaczkowski, który dał tak wielkie przesłanie na dzisiejsze czasy, które potęguje i idzie w dalszą drogę, na którą on już patrzy z góry”.

Uczniowie ze Sławy wykazali się inicjatywą

Uczniowie szkoły aktywnie włączyli się w projekt, tworząc świąteczne kartki. Te małe dzieła sztuki, pełne ciepłych życzeń, miały za zadanie dodać otuchy osobom cierpiącym i samotnym. „Przesyłając życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, chcemy dodać otuchy tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobą, cierpieniem i samotnością”, podkreślają organizatorki.

Wsparli wschowskie hospicjum

Kartki wykonane przez dzieci odebrał dr Andrzej Słowek, kierownikowi Wschowskiego Hospicjum. Akcja ta nie tylko miała na celu wsparcie hospicjum, ale również uczyła młodych ludzi wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Podziękowania organizatorów

Magdalena Smektała i Magdalena Wójtowicz serdecznie dziękują uczniom, rodzicom, wychowawcom za wsparcie. "Jeszcze raz dziękujemy za dar serca i bezinteresowną pomoc. Dziękujemy każdemu osobiście za bezinteresowność i ofiarowany czas. To, co jest ważne to pragnienie niesienia pomocy tym, którzy kiedyś byli również młodzi, a teraz przez wiek, choroby, opuszczenie przez bliskich potrzebują serca” - podsumowuje Magdalena Smektała.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~robią swoje
20.12.2023 11:12

Zaczyna być lepiej, czytam z onetu, Kamiński z Wąsikiem do więzienia. Prawo zaczyna obowiązywać i działać, taka informacja przed Świętami bardzo cieszy.

avatar
~"anarchia..." +/+
20.12.2023 14:41

Do " ~robią swoje" ; - jak widzimy i słyszymy w wolnych mediach skazani pis plus nie uznają swoich wyroków zasądzonych im prze Wolne - Suwerenne polskie Sądy !. - jak widzimy i słyszymy w wolnych mediach posłowie pis plus ( władzy słusznie po 8 latach mienionej ) nie uznaje Ustaw i Uchwał Polskiego Demokratycznego Parlamentu!. - jak widzimy i słyszymy w wolnych mediach posłowie pis plus i tzw. ich partyjna władza z Nowogrodzkiej dokonuje okupacji Polskiej - narodowej Telewizji - czyli naszej i uznaje ją za swoją partyjną ! - jakim prawem ???.,

avatar
~Prawo staje się PRAWEM
20.12.2023 17:08

Jak widać trzeba było ponad 8 lat, aby Polski Wyborca wstał z KOLAN i wybrał ludzi co stworzyli nam Prawdziwy Sejm i Senat !, stworzyli nam Prawdziwy Rząd !, a teraz przywracają nam DEMOKRACJE i DEMOKRATYCZNE Urzędy , Sad, Prokuraturę, a co za tym idzie WOLNĄ, Niezależną, Sprawiedliwą TELEWIZJĘ NARODOWA - Naszą Telewizję, a nie " pisowską szczujnię " . Niech żyje wolność i Demokracja !!!. Ci co łamali wolność i konstytucję przez ponad 8 lat teraz - O ironio - teraz sobie nią swoje usta wycierają !!!!!. O ironio - O zgrozo co to za ludzie !!!!.

avatar
~Ja,Ty,Oni=(robią swoje)
20.12.2023 17:34

Teraz widać kto przyspawał się do " koryta władzy" --- takim klasycznym przykładem jest obecność posłów Totalnej Opozycji pis plus w budynku TVP!. Klasyka tej Totalnej Władzy - mienionej władzy - jest obecność posłanki pisu Lichockiej w Reżyserce INFO TVP !!!. To jest dowód na to kto kierował tą " szczujnią" ponad 8 lat !!!. To się nadaje do komisji Etyki Sejmowej !!!. To prawie jak " zamach stanu" w wykonaniu pis i atak na tvp!!!!. Idzie nowe w Naszym Sejmie, w Naszym Rządzie !!!. Nowa Demokracja - Nowe prawo w imię Naszych praw !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl