TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej (FOTO)

Środa, 01 marca 2023 o 11:06, autor: 0
Uczniowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej (FOTO)

"Młodzież zapobiega pożarom" - kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyła się w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej. Turniej jest inicjatywą mającą na celu popularyzację przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania w przypadku zagrożenia pożarem. Cieszy fakt, że młodzi ludzie coraz bardziej świadomie podejmują działania, aby zapobiegać pożarom i zapewnić swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 24 uczniów, reprezentujących trzy szkoły podstawowe z Gminy Szlichtyngowa: Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Szkołę Podstawową w Jędrzychowicach oraz Szkołę Podstawową im. Danuty Siedzikówny "INKI” w Starych Drzewcach. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII.

W otwarciu turnieju uczestniczyli Jolanta Wielgus – Burmistrz Miasta i Gminy, Marcin Dederek – Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP Szlichtyngowa, Marek Łukaszewicz - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP, Sandra Jankowska - Sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, Mariusz Winiarski – Wiceprezes Zarządu M-G ZOSP RP oraz nauczyciele którzy przygotowali uczniów: Pani Iwona Stróżyk - Potopa, Pan Dariusz Janus, Pan Jarosław Orliński.

W trakcie turnieju uczestnicy musieli przejść przez dwie części: pisemną i ustną. Aby awansować do kolejnego etapu, należało rozwiązać test składający się z 30 pytań i znaleźć się w gronie 5 najlepszych uczestników w każdej grupie wiekowej. W finale uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy w formie ustnej.

Wyniki eliminacji gminnych wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. W kategorii klasy I-IV pierwsze miejsce zdobył Michał Tomiałojć, drugie miejsce zajął Jan Monkiewicz, a trzecie miejsce przypadło Adamowi Mielczarkowi. W kategorii klasy V-VIII pierwsze miejsce zdobył Filip Mielcarek, drugie miejsce przypadło Wiktoria Kęsickiej, a trzecie miejsce Marcelowi Szymanowskiemu.

Zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy, zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa. Otrzymane nagrody stanowią potwierdzenie wiedzy i umiejętności, a jednocześnie zachęcają do dalszego kształcenia się w tym zakresie.

Warto podkreślić, że turniej odbył się w formie stacjonarnej po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl