TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie „Dwójki” jadą do Gdańska. Na Ergo Arenie czeka ich „największa lekcja WF-u”

Środa, 08 listopada 2023 o 13:50, aktualizacja Środa, 08 listopada 2023 o 14:08, autor: 0
Uczniowie „Dwójki” jadą do Gdańska. Na Ergo Arenie czeka ich „największa lekcja WF-u”

Już jutro (9 listopada) grupa dziewiętnastu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, pod opieką Pani Danuty Kunickiej oraz dyrektor Małgorzaty Kordek, wybierze się na niezwykłe wydarzenie. Uczniowie wezmą PGE Największej Lekcji Wychowania Fizycznego, która odbędzie się na stadionie Ergo Arena w Gdańsku.

Zajęcia z gwiazdami sportu

Wyjątkowość projektu podnosi obecność znanych sportowców. Uczniowie będą mieli okazję nie tylko ćwiczyć pod okiem mistrzów, ale i nawiązać bezpośredni kontakt z idolami takimi jak Adam Korol, Piotr Myszka czy Damian Wleklak. To niepowtarzalna okazja do zdobycia inspiracji do codziennego ruchu i zdrowego trybu życia.

Misja zdrowego rozwoju

Celem PGE Największej Lekcji WF-u jest przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Stowarzyszienie Akademia Sportu, której założycielem jest były szczypiornista Artur Siódmiak, aktywnie działa na rzecz zdrowia najmłodszych, wskazując na kluczową rolę sportu w zapobieganiu depresji i innych problemów zdrowotnych.

Edukacja przez sport

Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, oprócz PGE Największej Lekcji WF-u, inicjuje również inne projekty jak "Akademia Małych Mistrzów" czy "Trenuj z Mistrzem", pokazując, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także rozwój osobisty i edukacja.

Jutrzejsza wyprawa uczniów ze Wschowy do Gdańska może stać się dla nich nie tylko wspaniałym wspomnieniem, ale również początkiem przygody ze sportem, która wpłynie na ich dalsze życie.

Źródło: SP2, aktywne.trojmiasto.pl, stowarzyszenieakademiasportu.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl