TworzymyGłos Regionu

reklama

Trzeźwy/nietrzeźwy kierowca?

Działania wschowskich mundurowych

Poniedziałek, 10 października 2022 o 11:30, autor: 2
Trzeźwy/nietrzeźwy kierowca?

Od wczesny godzin porannym wschowscy policjanci prowadzą działania kontrolno - prewencyjne „Trzeźwego kierowcy”. W wyznaczonych punktach policjanci, w szczególności ruchu drogowego przeprowadzają setki badań. Prowadzonym w skali całego województwa działaniom przyświeca tylko jeden cel - troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i eliminowanie nietrzeźwych kierowców.

Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. W wyznaczonych punktach w całym województwie w pierwszej kolejności policjanci ruchu drogowego sprawdzają trzeźwość kierowców, przeprowadzając setki badań. Szybkie badania nie powinny stanowić większych utrudnień dla podróżujących, a pozwolą na skontrolowanie setek, jak nie tysięcy kierowców w skali całego województwa lubuskiego.

Jak bardzo ważne są takie policyjne działania nie trzeba nikogo przekonywać. Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każda osoba, która decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku.

Naszym działaniom przyświeca jeden podstawowy cel - eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia, poprzez jazdę pod wpływem alkoholu.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
10.10.2022 14:16

Super sprawa proszę częściej o takie kontrolę.

avatar
~Xxx
11.10.2022 20:48

Policjant tłumaczy się art. 15 a z tego artykułu może korzystać tylko na podstawie art. 14 więc jakie podejrzenie, że dany kierowca jest nie trzeźwy?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl