TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwa renowacja fontanny. Aktualnie prace koncentrują się na niecce

Wtorek, 09 kwietnia 2024 o 09:58, autor: 3
Trwa renowacja fontanny. Aktualnie prace koncentrują się na niecce

Gmina Wschowa zdecydowała się na renowację jednego ze swoich zabytków - fontanny znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Rzeźnickiej i Łaziennej. Prace, które mają przywrócić jej dawny blask, są już w toku.

Renowacja fontanny krok po kroku

Aktualnie prace koncentrują się na wnętrzu fontanny, gdzie usunięto starą wylewkę i zastąpiono ją nową, betonową konstrukcją wyrównawczą. Kolejne etapy obejmują izolację przy użyciu mineralnej, elastycznej zaprawy, a także nałożenie materiału uszczelniającego. Ważnym elementem renowacji jest zastosowanie wodoszczelnego betonu, który ma za zadanie chronić konstrukcję przed przeciekaniem i zapewnić jej długowieczność.

Przyszłe działania i finansowanie projektu

Prace nad fontanną nie zakończą się na etapie izolacji. W planach jest również czyszczenie obudowy, rekonstrukcja ubytków oraz impregnacja i hydrofobizacja kamiennych powierzchni, co zabezpieczy fontannę przed wpływem czynników atmosferycznych. 

Warto dodać, że równolegle z pracami nad fontanną, planowany jest remont figury znajdującej się w jej centrum. Chociaż figura nie jest zabytkiem, Gmina Wschowa zdecydowała się na jej naprawę.

Całkowity koszt renowacji oszacowano na około 120 000 zł. Część środków na realizację projektu, w wysokości 37 000 zł, pochodzi z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego, natomiast pozostałą kwotę pokryje Gmina Wschowa ze swojego budżetu.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Big
09.04.2024 10:30

Hura będzie basen!!!

avatar
~Maciek
10.04.2024 16:28

Co wy z tym basenem? Komu on potrzebny we Wschowie? I tak wszyscy jeżdżą nad jezioro.

avatar
~G
11.04.2024 10:15

Tak Maciek szczególnie od jesieni do wiosny,!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl