TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwa budowa zatoczki we Wróblowie. Prace powinny się zakończyć do 20 grudnia

Środa, 13 grudnia 2023 o 10:42, autor: 0
Trwa budowa zatoczki we Wróblowie. Prace powinny się zakończyć do 20 grudnia

Od listopada we Wróblowie trwają intensywne prace nad budową nowej zatoczki autobusowej, które mają zdecydowanie poprawić komfort podróżowania mieszkańców.

Co dokładnie się zmienia?

Projekt zakłada stworzenie zatoki autobusowej o szerokości 3 metrów, co ma zapewnić większą płynność ruchu i bezpieczeństwo pasażerów. Równie istotnym elementem jest budowa peronu dla pieszych o szerokości 1,5 metra oraz ciągu pieszego o długości 76 metrów, które umożliwią łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się po miejscowości.

Skąd środki na inwestycję?

Finansowanie projektu jest możliwe dzięki połączeniu kilku źródeł. Gmina Sława, do której należy Wróblów, pozyskała znaczące dofinansowanie w wysokości 85.242,77 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodatkowo wkład własny gminy wynosi 21.310,70 zł, z czego aż 15.000,00 zł pochodzi z budżetu sołeckiego wsi Wróblów.

Kiedy zakończenie prac?

Według umowy, zakończenie prac przewidziane jest na 20 grudnia bieżącego roku. Oznacza to, że mieszkańcy i goście Wróblowa będą mogli już niebawem korzystać z nowych udogodnień, które znacząco ułatwią korzystanie z publicznego transportu.

Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl