TworzymyGłos Regionu

reklama

Truciciel ze Wschowy przyłapany. „W trakcie kontroli zaprzeczał”

Piątek, 19 stycznia 2024 o 12:04, aktualizacja Piątek, 19 stycznia 2024 o 14:24, autor: 9
Truciciel ze Wschowy przyłapany. „W trakcie kontroli zaprzeczał”

Ostatnie działania Straży Miejskiej potwierdziły, że jeden z mieszkańców Wschowy nielegalnie spalał w swoim urządzeniu grzewczym różnego rodzaju odpady, w tym tworzywa sztuczne i przewody elektryczne. Takie wykroczenia nie tylko naruszają przepisy ustawy o odpadach, ale również stanowią zagrożenie dla środowiska i zdrowia publicznego.

Właściciel zaprzeczał

14 grudnia 2023 roku Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o możliwym naruszaniu przepisów dotyczących utylizacji odpadów przez jednego z mieszkańców Wschowy. Według zgłaszającego spalane były między innymi stare przewody elektryczne i śmieci. Podczas kontroli właściciel lokalu zaprzeczył, jakoby takie działania miały miejsce. Jednakże, ze względu na wysokie prawdopodobieństwo naruszenia przepisów, funkcjonariusze podjęli decyzję o pobraniu próbek z paleniska.

Wyniki ekspertyzy nie pozostawiają wątpliwości

Ekspertyza potwierdziła najgorsze obawy. Z analizy próbek wynika, że w kotle spalane były materiały takie jak impregnaty do drewna, elektronika, odzież, kable elektryczne, elementy stolarki meblowej oraz tworzywa sztuczne. Jak zaznacza Komendant Straży Miejskiej we Wschowie, Witold Skorupiński, jest to jednoznaczne przekształcanie odpadów zakazanych substancji w indywidualnym urządzeniu grzewczym.

Konsekwencje dla sprawcy

W świetle powyższych ustaleń Straż Miejska zamierza skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Wschowie. Sprawca tego czynu może zostać ukarany grzywną w wysokości do 5000 zł.

Źródło: Komendant Straży Miejskiej we Wschowie Witold Skorupiński

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~zza winkla
19.01.2024 12:29

Wystarczyłoby tylko podać nazwisko lub nazwę firmy ?

avatar
~Yossarian
19.01.2024 13:21

Ciekawi mnie czym pali taki jeden pan, co to ma dużo pól z ulicy Kamiennej, tak że jak wieczorem napali to aż całe bloki w dymie spowite.

avatar
~Buczy a
19.01.2024 16:32

Ostatnio idąc tam, uderzyłem w słup, tak dymiło, ale przypomniały mi się lata młodości... Tatuś zawsze mówił że opona to czysta energia

avatar
~zdenerwowany
19.01.2024 20:02

ujawnić dane sprawcy, truje sąsiadów a jest anonimowy

avatar
~Gekon
19.01.2024 20:34

Zachęcam do kontroli wszystkich pieców na paliwa stałe.

avatar
~Tomy
19.01.2024 21:23

Brawo. Karać takich surowo i podawać nazwiska do publicznej wiadomości.

avatar
~Gosc
20.01.2024 15:18

Dlaczego karac skoro nie tak dawno prezsik kazał palic byle czym

avatar
~ZA<>TAK i NIE !!!
20.01.2024 18:37

Jak to możliwe, polityk popełnia występek , przestępstwo, zbrodnię <> To go potrafi bronić cała partia, prezydent, prezes, wyznawcy a nawet centralne duchowieństwo tego KRAJU ????. Jak to możliwe, że prezes w jednej osobie wice premier i minister spraw wewnętrznych POWIEDZIAŁ ,że można " palić byle czym" , a tu sensacja złapali jednego by pokazać, że coś robią i szaleństwo w mediach - lokalnych mediach !!!!. Być lepiej nie może !.

avatar
~tak
28.01.2024 13:21

Pamiętam jak na Łazienkach w mieszaninie moczu z chlorem kąpał się cały Koscian .I wszyscy byli zdrowi .Nikt nie chorował. Nie było UNI z jej wytycznymi Wszyscy palili w piecach A powietrze było czyste .Na ulicach nie było psychopatów biegających z nożami i siekerami . Psychologiem ,skutecznym był pas ojcowski . Psychiatria to była marginalna specjalizacja absolwentów Akademii Medycznych .Ludzie się cieszyli z drobnych rzeczy Byli życzliwi i przyjaźnie nastawieni do Siebie .A w maju ,gdy był Wyścig pokoju to tysiące koscianiakow przystawało przy głośnikach zawieszonych na słupach by wysłuchać kolejnego komunikatu Bohdana Tuszyńskiego z Wyścigu Pokoju. Latem w lasku były potańcówki. W maju ,pierwszego były piękne pochody ,w których maszeriwalo 3/4 ludności powiatu A 1/4 ich oklaskiwala ,stojąc tłumnie na chodnikach . Wówczas wszyscy w Kościanie się znali i byli dla Siebie znajomymi .Mimo ,że nie było Facebooka.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl