TworzymyGłos Regionu

reklama

To była największa lekcja WF-u w Polsce. Wśród 3 tys. uczestników uczniowie ze Wschowy! (FOTO)

Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 08:40, aktualizacja Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 08:53, autor: 0
To była największa lekcja WF-u w Polsce. Wśród 3 tys. uczestników uczniowie ze Wschowy! (FOTO)

W czwartek, 9 listopada, grupa 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, pod opieką pani Danuty Kunickiej i Małgorzaty Kordek, miała okazję dołączyć do blisko trzech tysięcy rówieśników z całej Polski w Ergo Arenie w Gdańsku. Uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu - największej w Polsce lekcji wychowania fizycznego, organizowanej przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej.

Sportowe emocje na najwyższym poziomie

Wydarzenie, które już od 9 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, przyciąga młodych sportowców z różnych zakątków kraju. Uczniowie ze Wschowy, razem z tysiącami innych, mieli szansę trenować pod okiem znanych sportowców i sprawdzić swoje umiejętności w różnorodnych konkurencjach sportowych, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

Niezapomniana lekcja WF i plany na przyszłość

„Pobyt w Gdańsku to była wielka sportowa przygoda, która na długo pozostanie w pamięci młodych ludzi” - mówi dyrektor szkoły, Małgorzata Kordek. W przyszłym roku odbędzie się 10, jubileuszowa edycja wydarzenia, a Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie już teraz wyraża nadzieję na ponowny udział w tej inspirującej inicjatywie.

Gwiazdy sportu inspirują młodych

PGE Największa Lekcja WF-u to więcej niż zwykły trening - to inspiracja i zachęta do aktywności. W tym roku na liście gwiazd, które podzieliły się swoją pasją i doświadczeniem, znaleźli się wybitni sportowcy: Adam Korol, mistrz olimpijski we wioślarstwie; Piotr Myszka, olimpijczyk w windsurfingu; Damian Wleklak, wicemistrz świata w piłce ręcznej; Aleksandra Dadci, mistrzyni Europy w judo; oraz Jakub Wawrzyniak, piłkarz, trzykrotny uczestnik Euro.

Akademia Sportu Artura Siódmiaka - więcej niż sport

Za kulisami tego wyjątkowego wydarzenia stoi Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, które od lat promuje sport wśród młodzieży. Siódmiak, były szczypiornista, po zakończeniu kariery sportowej, skupił się na popularyzacji aktywności fizycznej. Jego misją jest pokazywanie młodym ludziom, że sport to nie tylko zdrowie fizyczne, ale i mentalne. Przez aktywność fizyczną młodzież może budować pewność siebie, zdrowe relacje z innymi i przeciwdziałać chorobom psychicznym.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl