TworzymyGłos Regionu

reklama

Tivis nadal walczy. Zbiórka nadal trwa

Czwartek, 18 stycznia 2024 o 16:59, aktualizacja Czwartek, 18 stycznia 2024 o 17:10, autor: 0
Tivis nadal walczy. Zbiórka nadal trwa

Mieszkaniec Wschowy, Paweł „Tivis” Siekaniec, od 17 lat zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Jego życiowa droga to przykład niezwykłej odwagi i determinacji w obliczu kolejnych wyzwań, które stawia przed nim los. "Nie ważne co Cię spotka w życiu, zawsze myśl pozytywnie i uśmiechaj się do każdego, bo nie wiesz jakie historie i emocje inni noszą w sobie", pisze Paweł, którego życie od lat toczy się w rytmie walki z rakiem.

Niezłomny w obliczu choroby

Paweł ma 33 lata i od 2006 roku zmaga się z nowotworami. Początkowo zdiagnozowano u niego osteosarcomę w kości piszczelowej lewej, co skutkowało amputacją nogi. Mimo to Paweł nie poddał się, ucząc się żyć z protezą. Jednak los miał dla niego kolejne próby – po pierwotnym nowotworze, pojawiły się przerzuty do płuc, guz w kikucie lewej nogi, a następnie kolejne przerzuty Ewing sarcoma.

Ciągła walka z chorobą

W Klinice Nowotworów Tkanki Miękkich, Kości i Czerniaków w Warszawskim Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Paweł przechodził różne formy leczenia, w tym chemioterapię, operacje i radioterapię. Niestety, pomimo początkowych sukcesów, guzy w jego płucach wracały i zwiększały swoje rozmiary. Obecnie ma ich aż siedem, z największym mającym wymiary 6,3 x 5 x 7 cm, oraz liczne rozsiane ogniska metastatyczne.

Jak możemy pomóc?

W obliczu tak dramatycznej sytuacji zdrowotnej, Paweł i jego rodzina zorganizowali internetową zrzutkę na leczenie onkologiczne i ochronę zdrowia [LINK]. Do tej pory udało się uzbierać ponad 43 tys. zł. Odwiedzając stronę zrzutki, można przekazać dowolną kwotę, wspierając Pawła w jego nieustającej walce z chorobą. Każda pomoc jest na wagę złota i daje nadzieję na lepsze jutro.

Paweł Siekaniec to symbol niezłomności i odwagi. Mimo swojej choroby organizował Retro Rynek, zlot pojazdów klasycznych we Wschowie. Jego historia pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach można zachować pozytywne myślenie i siłę do walki. Zapraszamy mieszkańców powiatu wschowskiego do wsparcia Pawła w tej nierównej walce.

Zobacz: Miłośnicy Retro Rynku w akcji! Zrobili niespodziankę Tivisowi! (FOTO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl