TworzymyGłos Regionu

reklama

Szykuje się przebudowa terenu przy blokach w Górczynie. Właśnie podpisano umowę

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 12:10, autor: 0
Szykuje się przebudowa terenu przy blokach w Górczynie. Właśnie podpisano umowę

Burmistrz Jolanta Wielgus oraz skarbnik Dorota Raczycka podpisały umowę z firmą PB HAUS, otwierając nowy rozdział w rozwoju infrastruktury drogowej miejscowości Górczyna. W obecności Zastępcy Burmistrza Błażeja Rajmana, zainicjowano projekt o nazwie „Przebudowa terenu przy blokach w Górczynie”, który ma na celu nie tylko poprawę estetyki, ale i funkcjonalności lokalnych dróg.

Przebudowa terenu przy blokach w Górczynie. Kluczowe elementy projektu

W centrum tego przedsięwzięcia stoi przebudowa drogi wewnętrznej, która zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej. Na pierwszym odcinku drogi, od kilometra 0+000 do 0+055,76, pojawi się nawierzchnia z kostki ażurowej brukowej typu „VIA-VERDE”, która będzie główną jezdnią. Kolejny etap prac, obejmujący odcinek do kilometra 0+136,65, przewiduje ułożenie tej samej kostki brukowej wraz z dodatkową ścieżką z kostki typu „HOLLAND”, tworząc wygodny ciąg pieszo-jezdny.

Finansowanie i terminy

Koszt całej inwestycji to niemal pół miliona złotych - dokładnie 407 337,26 zł. Ważnym aspektem projektu jest jego finansowanie. Gmina Szlichtyngowa nie zostaje z tym zadaniem sama - znaczącą część kosztów, 386 970,40 zł, pokryje Program Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Dzięki temu wsparciu, mieszkańcy Górczyny mogą spodziewać się zakończenia prac w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl