TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa zwiększa bezpieczeństwo dzięki inwestycjom w OSP

Sobota, 21 października 2023 o 23:07, aktualizacja Sobota, 21 października 2023 o 23:22, autor: 3
Szlichtyngowa zwiększa bezpieczeństwo dzięki inwestycjom w OSP

Dnia 19.10.2023 r., w murach Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa, miało miejsce posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy spotkania, na czele z Burmistrz Jolantą Wielgus, omawiali szereg istotnych kwestii dotyczących przyszłości lokalnych jednostek OSP.

Dofinansowanie dla projektów OSP

Na posiedzeniu Burmistrz Jolanta Wielgus przekazała informację o zdobytym dofinansowaniu w kwocie 4.250.000,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację projektu o nazwie „Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa”. Konkretnie środki zostaną wykorzystane na rozbudowę remizy OSP Gola oraz budowę nowej remizy OSP Szlichtyngowa. Dodatkowo, podczas posiedzenia omówiono potrzeby jednostek OSP planowane na rok 2024.

Nowe wyposażenie dla jednostek OSP

Kolejnym istotnym punktem posiedzenia było przekazanie nowoczesnego, specjalistycznego wyposażenia dla jednostek OSP. Zakupiono je dzięki dotacji w kwocie 29.925,00 zł, którą pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

  • OSP Szlichtyngowa została wyposażona w kamerę termowizyjną oraz dwa akumulatory do pojazdu ratowniczo-gaśniczego.
  • OSP Gola otrzymała dwa butle kompozytowe do aparatów oddechowych, cztery pary specjalistycznych rękawic oraz cztery szalo-kominiarki.
  • OSP Wyszanów otrzymała dwa akumulatory wraz z osprzętem do pojazdu ratowniczo-gaśniczego.
  • OSP Stare Drzewce została wyposażona w cztery komplety ubrań koszarowych oraz dwie hydronetki.

Sprzęt w imieniu jednostek odebrali: dh Marcin Dederek, dh Mariusz Sitnik, Dh Zenon Chrząstowski, dh Roman Przybylski, dh Piotr Baszczyk.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Wow....
21.10.2023 09:49

Cud ..... pierwsza "ustawka" pani burmistrz bez ludzi zaprzyjaźnionej z nią partii !!!. Widać kampania wyborcza na tym terenie już się zakończyła ......:).

avatar
~STRACH@.pl
22.10.2023 07:57

Nawet nie wiedziałem, że Szlichtyngowa, która odzyskała wcześniej stracony posterunek policji w ramach akcji tego samego człowieka co to teraz bryluje w lokalnym pisie jest aż tak zagrożona przestępczością i chuligaństwem, ze pani burmistrz musi nam urządzać tego typu P O K A Z Ó W K I !!-????. W imię czego to robi ? - Czy czasami nie chce nas w ten sposób nastraszyć ??. To po co ten hucznie prze nią otwarty posterunek ???.

avatar
~do wow
23.10.2023 21:17

Jedne wybory się skończyły . a zaczęła się kampania już na 2024rok,W lubuskiem wygrała KO więc teraz potrzebni inni " PRZYBOCZNI"i dlatego masz rację "WOW"Trzeba wygrać ,więc nowe towarzystwo,bez partii zaprzyjaznionej/śmiech/Prawda wow.Pośmiejmy się.Konieczna zmiana burmistrza,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl