TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa świętuje 380. rocznicę nadania praw miejskich. „To my tworzymy żywą historię”

Sobota, 22 czerwca 2024 o 19:07, aktualizacja Niedziela, 23 czerwca 2024 o 16:38, autor: 8
Szlichtyngowa świętuje 380. rocznicę nadania praw miejskich. „To my tworzymy żywą historię”

W Parku Górczyńskim w Szlichtyngowej odbyły się uroczystości związane z obchodami 380-lecia nadania praw miejskich. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców oraz gości, oferując różnorodne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.

Dni Szlichtyngowy 2024

W sobotę 22 czerwca odbyły się główne atrakcje obchodów w Parku Górczyńskim. Uroczyste otwarcie Dni Szlichtyngowy miało miejsce o godzinie 16:00, a dokonała go burmistrz Jolanta Wielgus. Zaraz po otwarciu, zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej MAESTOSO ze Wschowy. O godzinie 17:00 rozpoczął się blok rozrywkowy, pełen różnorodnych atrakcji.

W trakcie bloku rozrywkowego przewidziano występy artystyczne, gry, zabawy i animacje dla dzieci. Dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód z alkogoglami i narkogoglami, który uświadamiał o zagrożeniach wynikających z używania alkoholu i narkotyków. W namiocie profilaktycznym dostępne były konsultacje z trenerem, a także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Równocześnie odbywał się konkurs strzelecki o Puchar Burmistrza organizowany przez Klub Strzelecki Muszkiet. Przez kilka godzin trwały także konsultacje w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Organizatorzy przygotowali również Festiwal Kolorów Holi, występ gwiazdy wieczoru - BAZYLEEK, a także zabawę do późnych godzin nocnych z DJ AdiZi.

Dni Szlichtyngowy to nie tylko koncerty i zabawy, ale również atrakcje dla najmłodszych oraz strefa relaksu. Dzieci mogły bawić się klockami XXL i na dmuchanych zamkach. Pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego przyciągały uwagę, a na stoiskach promocyjnych Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa informowano o programie „Czyste Powietrze”. Na stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich „Baryczanki” z Wyszanowa, „Drzewianki” ze Starych Drzewiec oraz „Jędrzychowianki” z Jędrzychowic, dostępne były produkty lokalne, a stoisko gastronomiczne kusiło smakołykami.

Przemówienia włodarzy

Burmistrz Jolanta Wielgus w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie współpracy mieszkańców z samorządem. „Dzięki zaangażowaniu, drodzy mieszkańcy, mogliśmy zrealizować wiele zamierzeń inwestycyjnych od naszego ostatniego spotkania w ubiegłym roku” - powiedziała, wymieniając liczne projekty, takie jak przebudowa dróg, remonty i budowy boisk oraz inwestycje w oświetlenie i kanalizację.

Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, Małgorzata Gośniowska-Kola, gratulowała burmistrz sukcesów i swoje przywiązanie do gminy Szlichtyngowa. „Gratuluję pani burmistrz tych wszystkich przedsięwzięć, które z taką odpowiedzialnością i skutecznością realizowała i realizuje. [...] To, że gmina Szlichtyngowa się rozwija, wszyscy widzimy. Dla mnie to szczególny moment, dlatego że ja pochodzę z tej gminy, tutaj jest moja rodzinna wieś. Przez te wszystkie lata widzę, jak ona się rozwija” - mówiła.

Starosta Wschowski, Waldemar Starosta, wyraził swoje wsparcie dla dalszego rozwoju gminy, zaznaczając, że strategia rozwoju Szlichtyngowej jest zgodna z celami powiatu. „Strategia rozwoju gminy, którą prezentuje pani burmistrz, jest zgodna ze strategią rozwoju powiatu. Pani burmistrz stawia na poprawę warunków i jakości życia mieszkańców, co jest również priorytetem naszego zarządu powiatu” - podkreślił.

Wicestarosta Wschowski, Andrzej Bielawski, również wyraził swoje uznanie dla osiągnięć gminy i obiecał dalsze wsparcie dla realizowanych projektów. „Cieszę się, że samorząd powiatowy aktywnie poprawia jakość i bezpieczeństwo życia mieszkańców gminy Szlichtyngowa” - dodał.

Organizatorzy i partnerzy Dni Szlichtyngowy 2024

Organizatorem Dni Szlichtyngowy jest Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa, a sponsorami Bank Spółdzielczy we Wschowie oraz HZZ Osowa Sień. Partnerami wydarzenia są m.in. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, KGW Wyszanów, KGW Jędrzychowice, KGW Stare Drzewce oraz Klub Strzelecki Muszkiet. Dzięki ich wsparciu mieszkańcy mogą cieszyć się bogatym programem i wspólnie świętować jubileusz swojego miasta.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~MASAKRA+
23.06.2024 07:31

Co tu świętować ?, po tylu latach od powstania tej mieściny zamiast się rozwinąć to jak widać to mini....mini miasteczko to jedna wielka stagnacja . Po tylu latach ZERO rozwoju, czy to gospodarczego, czy to infrastrukturalnego - totalna cofka !.

avatar
~TAK....!
23.06.2024 14:34

Totalna masakra, a nie miasto !. Jak widać impreza jak przed 15.10.2023 - jeno pis i pseudo vipy !. Tak - masakra !.

avatar
~marek
23.06.2024 08:52

miasto Szlichtyngowa ma 1200 mieszkańców a wieś Włoszakowice 4 000 a dzielą je lata świetlne

avatar
~Czytelnik
24.06.2024 09:41

To prawda

avatar
~Gosc
24.06.2024 09:15

Raczej powinny byc prawa wiejskie

avatar
~Zen
24.06.2024 10:35

To wina PISu a dokładnie mówiąc burmistrzów z ich poparcia.

avatar
~G
24.06.2024 10:43

Piękne miasteczko dzięki Pani Burmistrz

avatar
~Luki
24.06.2024 11:35

Narzekacie ,ze wina Pisu itd. ale w. waszej usmiechnietej polsce juz takie imprezy niestety przestana byc wkrotce organizowane. Gdy juz na stale zagoszcza w okolicy doktorzy oraz inzynierowie to dla bezpieczenstwa imprezy rodzinne pozostana jedynie wspomnieniem....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl