TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa stawia na cyberbezpieczeństwo. Pełne dofinansowanie z programu ministerialnego

Czwartek, 15 lutego 2024 o 10:37, autor: 0
Szlichtyngowa stawia na cyberbezpieczeństwo. Pełne dofinansowanie z programu ministerialnego

Gmina Szlichtyngowa, dzięki akceptacji wniosku złożonego w listopadzie 2023 roku, otrzyma pełne dofinansowanie w wysokości 396 457 zł na realizację projektu "Cyberbezpieczny Samorząd". Inicjatywa ta, wspierana przez Ministerstwo Cyfryzacji, ma na celu znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa cyfrowego zarówno w Urzędzie Miasta i Gminy, jak i w jednostkach organizacyjnych.

Nowoczesne rozwiązania i szkolenia

Projekt zakłada kompleksowe podejście do kwestii cyberbezpieczeństwa, co obejmuje modernizację infrastruktury IT poprzez zakup nowego sprzętu oraz opracowanie szczegółowych procedur zapewniających bezpieczeństwo systemów informatycznych. Ważnym elementem będzie również opracowanie planów ciągłości działania, które uwzględniają analizę ryzyka dla krytycznych procesów. Szczególny nacisk położony zostanie na edukację pracowników, co obejmie przeprowadzenie szkoleń z zakresu bezpiecznego korzystania z oprogramowania oraz testów socjotechnicznych, mających na celu ocenę wrażliwości personelu na potencjalne cyberzagrożenia.

Efektywność i innowacyjność

Dzięki "Cyberbezpiecznemu Samorządowi", Gmina Szlichtyngowa zyska dostęp do innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Projekt przewiduje budowę oraz wdrożenie narzędzi umożliwiających skuteczne monitorowanie bezpieczeństwa, analizę potencjalnych zagrożeń oraz wymianę informacji o zaistniałych incydentach. Wszystko to przyczyni się do zwiększenia odporności gminy na cyberataki, a co za tym idzie, do zapewnienia większego bezpieczeństwa danych mieszkańców.

Europejskie wsparcie

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu z Europejskich Funduszy na Rozwój Cyfrowy na lata 2021-2027, w ramach Priorytetu II "Zaawansowane usługi cyfrowe", Działania 2.2. – "Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa". 

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl