TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa odnawia ulice. Trwa remont Lubuskiej z dotacją rządową

Czwartek, 08 lutego 2024 o 12:55, autor: 7
Szlichtyngowa odnawia ulice. Trwa remont Lubuskiej z dotacją rządową

W Szlichtyngowie ruszyły intensywne prace budowlane w ramach drugiego etapu projektu modernizacji kluczowych ulic miasta. Obecnie skupiają się one na ulicy Lubuskiej, gdzie po rozbiórce starej nawierzchni, prowadzone są prace związane z układaniem nowych warstw stabilizujących. Firma Usługowa Jakub Chałupka ze Wschowy została wybrana do realizacji zadania, które obejmuje także renowacje na ulicach Gagarina i części ulicy Dożynkowej.

Remont ulic w mieście Szlichtyngowa - św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej, Dożynkowej, Gen. W Sikorskiego, Lubuskiej, Gagarina - etap II

Projekt nosi nazwę „Remont ulic w mieście Szlichtyngowa - św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej, Dożynkowej, Gen. W Sikorskiego, Lubuskiej, Gagarina - etap II” i jest częścią większego planu odnowienia infrastruktury drogowej w mieście. Z uwagi na prowadzone prace, lokalne władze apelują do mieszkańców i użytkowników dróg o ostrożność oraz cierpliwość.

Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Finansowanie projektu obejmuje znaczącą dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, która wynosi 636.906,58 zł, przy całkowitych kosztach inwestycji szacowanych na 1.042.360,97 zł. Władze miejskie podkreślają, że dzięki pozyskanym środkom możliwa jest kompleksowa modernizacja, która przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Kierowcy są proszeni o zachowanie bezpieczeństwa

Wszystkie osoby poruszające się w rejonie robót są proszone o zwracanie uwagi na oznakowania i zalecenia pracowników budowy, a także o dostosowanie się do ewentualnych zmian w organizacji ruchu. O postępach prac oraz wszelkich modyfikacjach w zakresie dostępności dróg mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~MOŻNA- można !
08.02.2024 13:57

I bez ustawek, i bez tekturowych czeków - tylko z K15P!!!. Brawo Nowa Władza w Województwie -K15P!

avatar
~nie pisz glupot
09.02.2024 15:26

JAK NIE JESTEŚ ZORIENOWANY TO NIE PISZ GŁUPOT.NOWA WŁADZA PALCEM NIE KIWNEŁA

avatar
~Dziękujemy PO
08.02.2024 14:41

Dziękujemy temu rządowi PO za wsparcie w nasze inwestycje

avatar
~DZIĘKUJEMY!
08.02.2024 17:04

Dziękujemy całej Koalicji 15 Października !!!. Nowa władza już 07.04. !!!.

avatar
~obserwator
09.02.2024 12:30

Ciekawi mnie decyzja co do remontu akurat tych dróg na osiedlu. /Rozbierana jest stara całkiem niezła nawierzchnia/. W Szlichtyngowej jest jeszcze parę takich ulic co nie mają żadnej nawierzchni i jakoś remont jest odkładany. No myślę, że bliskie wybory i radni z tego osiedla zrobiły swoje. Pani burmistrz i kandydat w nowych wyborach wie co robi bo radni to d........ wołowe i mają niewiele do powiedzenia.

avatar
~Do obserwatora
10.02.2024 10:09

MASZ całkowicie rację wyrzucone pieniądze.

avatar
~mieszkaniec
12.02.2024 09:32

Nic dodać, nic ująć - dziwne decyzje o remoncie dróg, które całkiem nieźle służą a pozostawić miejsca gdzie ludzie w błocie i wodzie brodzą

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl