TworzymyGłos Regionu

reklama

Szansa dla młodych talentów muzycznych – rekrutacja do PSM we Wschowie ruszyła!

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 12:34, autor: 3
Szansa dla młodych talentów muzycznych – rekrutacja do PSM we Wschowie ruszyła!

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia imienia Karola Kurpińskiego we Wschowie otwiera swoje podwoje dla nowej fali młodych talentów muzycznych. Rusza rekrutacja na rok szkolny 2024/2025, która obejmie zarówno sześcio, jak i czteroletni cykl kształcenia. Szkoła, słynąca z wysokiego poziomu nauczania, oferuje szeroki zakres zajęć, w tym naukę gry na wielu instrumentach oraz zajęcia ogólnomuzyczne. Drzwi Otwarte zaplanowane są na 13 kwietnia 2024 r. w godz. 11:00-13:00.

Rekrutacja krok po kroku

Proces selekcji kandydatów zakłada złożenie wymaganych dokumentów oraz przejście przez badanie przydatności, które ma na celu ocenę umiejętności i predyspozycji muzycznych. Aplikacje przyjmowane są zarówno osobiście, jak i drogą elektroniczną, co ułatwia dostęp do informacji i proces rekrutacji.

Kształcenie na najwyższym poziomie

Edukacja w PSM we Wschowie stanowi nie tylko naukę gry na instrumentach takich jak fortepian, gitara, czy skrzypce, ale także rozwijanie umiejętności w zakresie rytmiki, słuchu muzycznego oraz uczestnictwo w chórze czy orkiestrze. Takie kompleksowe podejście do edukacji muzycznej sprzyja wszechstronnemu rozwojowi młodych muzyków.

Szanse dla zdolnych

W przypadku większej liczby kwalifikujących się kandydatów niż dostępnych miejsc, decydują wyniki uzyskane podczas badania przydatności. Warto jednak pamiętać, że nawet osoby umieszczone na liście rezerwowej mogą liczyć na szansę przyjęcia, zwłaszcza że szkoła oferuje zajęcia przygotowawcze, mające na celu wsparcie kandydatów w procesie selekcji.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Materiały:

Źrodło: PSM we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ora et labora
11.04.2024 23:04

Szkoła muzyczna to najlepsza przygoda jaką może Was spotkać w życiu!

avatar
~muzykant
12.04.2024 08:06

Szkoda tylko, że nie pozwalają do niej chodzić, jeśli ktoś wg nich nie ma słuchu a jest nakręcony na naukę gry na instrumencie. Podcinają młodym skrzydła na samym starcie. Można dać szanse i po czasie podziękować jeśli nie widać efektów.

avatar
~@muzykant
13.04.2024 18:04

No właśnie po to jest selekcja. Po co ma ktoś zaczynać jeżeli słoń nadepnął mu ucho. To nie jest podcinanie skrzydeł. To jest po to żeby nie blokować miejsca tym umuzykalnionym.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl