TworzymyGłos Regionu

reklama

System monitoringu obejmuje już 27 kamer i 55 obszarów

Czwartek, 25 stycznia 2024 o 12:23, aktualizacja Czwartek, 25 stycznia 2024 o 13:28, autor: 27
System monitoringu obejmuje już 27 kamer i 55 obszarów

System monitoringu wizyjnego we Wschowie, który obejmuje już 27 kamer i 55 obszarów, staje się coraz bardziej zaawansowany, szczególnie po niedawnym dodaniu nowych urządzeń. W 2023 roku do sieci dołączyło 9 nowych kamer, w tym innowacyjna kamera czteroobiektywowa na plaży w Lginiu, monitorująca kluczowe obszary - nowy zespół pomostów, plażę i część gastronomiczną. 5 nowych kamer znajduje się również w zrewitalizowanym Parku Wolsztyńskim.

Monitoring został uruchomiony na nowo w 2021 r.

Historia monitoringu miejskiego we Wschowie sięga 2002 r. roku. W 2014 r., jeszcze za rządów Danuty Patalas i Miłosza Czopka, samorząd postanowił zrezygnować z kamer w mieście. Decyzja o przywróceniu monitoringu wizyjnego została podjęta dopiero po 7 latach, w 2021 r.

Od tego czasu system stale się rozwija. Komendant Straży Miejskiej we Wschowie, Witold Skorupiński, podkreśla znaczenie tej inicjatywy: „W 2014 roku system monitoringu został na jakiś czas odłączony i nie funkcjonował w ogóle. Od 2021 roku system ten został na nowo uruchomiony. Wtedy dokupiliśmy 2 kamery i co roku dokupujemy kolejne. Dzięki uprzejmości pana burmistrza i Rady Miejskiej mamy obecnie 27 kamer, które monitorują 55 obszarów na terenie gminy Wschowa".

System monitoringu we Wschowie jest rozwijany

Dzięki systemowi władze gminne mają nadzieję na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz prewencyjne działanie przeciw przestępczości. Komendant Skorupiński wyjaśnia: „Te kamery monitorują obszary przede wszystkim tam, gdzie znajdują się urządzenia do wypoczynku i rekreacji. Cieszymy się, że system monitoringu jest rozwijany. W tym roku będą oddane do użytku kolejne 2 kamery na przejściach dla pieszych na ulicy Wolsztyńskiej. Te przejścia zostały doświetlone i ulepszone. Mamy nadzieję, że władze przychylnie odniosą się do dalszego rozwoju systemu monitoringu. Jak Państwo wiecie, monitoring przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, działa prewencyjnie i umożliwia korzystanie z nagrań".

W samym 2023 r. system monitoringu wizyjnego został rozbudowany o kolejne 9 urządzeń. Oprócz wspomnianych kamer w Parku Wolsztyńskim i na plaży w Lginiu dwie kamery zainstalowano na nowo wybudowanych toaletach miejskich, a jedna monitoruję ulicę Niepodległości. Dodatkowo pod stała obserwacją są: ul. Ks. Kostki, ul. Westerplatte, ul. Niepodległości, ul. Łazienna, Plac Farny. Ponadto budynku Centrum Kultury i Rekreacji znajduje się kamera obrotowa.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (27)

avatar

avatar
~Zen
25.01.2024 15:31

Jeśli została powołana komisja sejmowa w sprawie utraconych 70mln za nieodbyte wybory kopertowe to jaka by musiała zostać powołana Komisja Sejmowa w sprawie sprzedaży poniżej wartości ( 7 mld poniżej wartości) i poniesionych strat przez Polskę w transakcji sprzedaży LOTOSU ? Przekręt 30 lecia, 100xwiększy wał, Sasin nie wiedział co podpisywał, Sasin nie znał warunków umowy ani wartości transakcji, Sasin nie widział o prawie veta dla Saudi Arabian Oil Company ? Niestety okradali nas na każdym kroku.

avatar
~Do Zen
25.01.2024 16:44

Okradali nas ,a teraz nadal robią z nas idiotów . Kryminaliści wypuszczani są więzienia z bez żadnego ,,trybu" ,narzucają nam ich narrację ,stawiają się w roli pokrzywdzonych .

avatar
~Pękające kryształy plus...
26.01.2024 09:52

Szanowny Panie (~Zen), zwracam uwagę na tzw. "łapki w dół" przy Pana wpisie . Jakim trzeba być totalnym degeneratem aby przy takim wpisie stawiać " w dół" . Co trzeba mieć po tych ostatnich 8-u totalnych latach rządów pisu plus, aby się teraz z nimi w dalszym ciągu identyfikować ?. Co trzeba mieć w głowach po tych 8- totalnych latach rządów aby nie widzieć jak te ich KRYSZTAŁY pękają w świetle informacji dziennikarzy śledczych, powstałych Komisji Śledczych oraz - O ZGROZO - to co wyczynia obecny prezydent z nadania partii pisu z tak zwaną instytucją UŁASKAWIENA wobec czołowych "kolesi" z partii pisu co to ich Niezależny Sąd III RPO skazał prawomocnym wyrokiem na 2 lata ZK !!!!. Ich miliardy złotych z Naszej Publicznej Kasy z jednej strony poszły w błoto, jak np. elektrownia w Ostrołęce, przekop kanału , podkomisja " macierewicza" itd. oraz - O ZGROZO - te ich miliardy na Kolesi Partyjnych w ramach " listy milionerów". " listy willa plus" , " ukryte apartamenty dla członków rodzin" , zarobki w tvppisplus , itd....... I na tym tle ktoś taki pod Pana wpisem stawia " łapki w dół" !!!!. Szok i żenada, że mamy kogoś takiego we Wschowie !!!!!

avatar
~Do pękającego
26.01.2024 21:02

Kobita twa wróciła już że szparagów, jak za donka wyjechała aby rodzinę utrzymać?

avatar
~Hahha
25.01.2024 19:21

Ktoś tu się naczytał za dużo Orwella.

avatar
~ogr
25.01.2024 19:56

Czy nie można dać dostępu do tych kamerr mieszkańcom? Chętnie bym też czasem rzucił okiem co sie dzieje na miescie.

avatar
~asd
26.01.2024 09:21

rusz 4litery i się przejdź

avatar
~"inwigilacja społeczna"?
26.01.2024 09:59

Jak pogodzić coś takiego jak ten monitoring miasta, czytaj NAS WOLNYCH ludzi o przyznanych wg Konstytucji Prawach do swobody w przestrzeni publicznej, do bycia Naszym Państwie DEMOKRATYCZNYM ???. Od kiedy to w Państwie Demokracji - to państwo, ich lokalne służby, zamiast patrolować ulice i strzec przestrzegania prawa przed pokusami wandali i chuliganów - teraz siedzi za pulpitem w ciepełku i INWIGULUJE LUDZI MASOWO, LUDZI WOLNYCH, LUDZI których chroni w tych sprawach KONSTYTUCJA ?????.

avatar
~BYĆ albo NIE/BYĆ
26.01.2024 10:28

Przypominam, że od ponad trzech kampanii wyborczych startujący w wyborach głosili hasła, że jak dojdą do władzy zlikwidują tą tak zwana straż miejską, która pożera - pożera ...... pożera Nasze Pieniądze z lokalnego budżetu !!!. Hasła była, a jak się władzę objęło ta straż miejska nadal jest i mało tego ROBI się wszystko, żeby jej ułatwić pracę, by nie musieli chodzić w patrolu ulicznym i po posesjach, by mogli leniwie siedzieć za pulpitem ..... i patrzeć, i patrzeć , i patrzeć ----- A MY - społeczeństwo za to Nasze Inwigilowanie im jeszcze płacimy !!!!!!. Proszę sobie pomnożyć ile ta straż miejska Nas Kosztuje - Wyborców ???, Ile Nas kosztuje ten monitoring ???. Pytanie ; - i co tu jest bardziej opłacalne ????. Z czego należy niezwłocznie zrezygnować ----- prosze o referendum !!!!!!!!

avatar
~-no-
26.01.2024 11:44

Czy we Wschowie znajdzie się fachowiec który zgasi światła w latarniach , które się świecą całymi dniami na Przyczynie Dolnej od wulkanizacji w stronę pola.Natomiast światła na ścieżce rowerowej która prowadzi na strefę ekonomiczną są wieczorami nieczynne ewentualnie jak się już palą to może jedna lub dwie latarnie.Gminę te zadania przerastają.

avatar
~do - "no"
26.01.2024 12:20

A czy są tam kamery ? jak nie ma, to jak miał strażnik zauważyć, że "psa" przejechano ? Podejdź i zgaś, pstryk.

avatar
~DO(no)
26.01.2024 13:37

A, od czego jest ta tak zwana Straż Miejska ?.

avatar
~Adaś
26.01.2024 12:16

Ad. "inwigilacja społeczna"?" - forumowiczu...., czytam Pana komentarz i pomyślałem o tym samym, o chińskim stylu ujarzmiania swojego społeczeństwa, o poskramianiu wolności i praw obywatelskich. Nieprzerwany, 24h doglądanie a właściwie śledzenie obywatela, często wybiórcze bo z pominięciem prominentów, nijak ma się do praw nieskrepowanej suwerenności. To naprawdę idzie w złą stronę, bilans zysku do szkody na poziomie małomiasteczkowym jest co najmniej wątpliwy. Nie twierdzę, że służby policyjne są nie potrzebne ( tak nie jest) ale służby zaopatrywane w takie formy elektronicznej kontroli (np. też i Pegazus) dostają zakusy do zaciętego pragnienia - trzymać za mordę..... za krzywe spojrzenie, itd. W/g mnie największym sukcesem ostatnich wyborów jest, choć na chwilę, powstrzymanie planowanej "tresury" i oswajanie obywateli z doktryną wspaniałości tworzącej się kasty. Można p. Tuska nie lubić, ok, ale należy docenić, że On ze względu na wartość "kryształu" chce go przez nami schować w zamknięte miejsce. Adaś

avatar
~W dobie "miejskiego monitoringu" !
26.01.2024 13:46

TA TAK ZWANA straż miejska jest ZBĘDNA pod każdym punktem !. Monitoring może obsługiwać tak zwany dyżurny policji Wschowskiej <> zwracam uwagę, że to policja ma w swojej ustawie PREWENCJĘ - PREWENCĘ , a nie straż miejska !!!. To jest jeno wielkie wyrzucanie pieniędzy w BŁOTO !!!. O to już przerabialiśmy przez ostatnie osiem lat słusznie mienionej władzy pisplus !!!!. Wyrzucanie Pieniędzy Publicznych w BŁOTO !!!!. A, może tak założymy monitoring w biurach tej tzw. straży miejskiej i zobaczymy co oni porabiają w czasie swojej tzw. służby za nasze pieniądze !!??. Pracodawca płaci i pracodawca żąda !!!!. Monitoring w pomieszczeniach straży miejskiej !!!!!!.

avatar
~szopka SM...
26.01.2024 13:53

Jak monitoring to nie straż miejska !. Kto to widział, aby w tak małym mieście utrzymywać coś takiego jak straż miejska dla UM i G ??-!. Czy nie lepiej i z pożytkiem było by przekazanie tych śmiesznie wydanych pieniędzy na utrzymanie tej kadry SM na Nasz Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,, czy nie może dla naszych Osób Niepełnosprawnych , Seniorów - Osób żyjących z skrajnym ubóstwie ???-!. Nie - kolejna władza MiG woli je marnować na coś takiego jak SM !!!!. To jakaś szopka !!!.

avatar
~Do zen
26.01.2024 12:52

Jeśli Pan i Pana koledzy myślicie, że ta władza coś wyjaśni to się Państwo mylicie, obie partie są tak naprawdę bardzo do siebie podobne, tamci kradli a ci tylko dorzucą swoją cegiełkę ( zapomniał pan już o OFE- pan Donald też nic wtedy sobie nie przypominał to samo z Amber Gold i Lotem) a budżet uchwalili praktycznie pisowski.....

avatar
~śmieszny (DO...)
26.01.2024 14:02

Zwracam ci kolego uwagę, że to nie PO jest u władzy tylko K15P !!!!!. Koalicja 15 Października !!!!. To nie jakiś tam człowiek z Nowogrodzkiej co to zafundowała nam neoimperializm w wykonaniu pisplus tylko KOALICJA Kilku partii CZUWA i będzie czuwać nad realizacją Naszego Solidarnego Planu odbudowy Kraju i Przywrócenia Nam Wolnym Polakom Demokracji i Prawa - Prawdziwego prawa z Wolnymi Sądami i Wolnym TK !!!!!. Tak więc kolego mało kumaty -jak widać po wpisie - proszę nam nie imputować tej swojej chorej wizji !!!!!. Wybory 15.10 mamy powtórzyć 07.04 !~!!!!. Koniec z kolesiostwem , nepotyzmem w UŁASKAWIANIU przed prawomocnym wyrokiem !!!!!> KONIEC OBŁUD CYNIZMU !!!!!. K15P !!!!!! TO MY WSZYSCY !!!!

avatar
~do - "W dobie "miejskiego monitoringu"
26.01.2024 15:02

A co by Pan powiedział na monitoring w ratuszu ?

avatar
~moni....@.pl
27.01.2024 10:59

Jestem ZA monitoringiem w Starostwie, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej. Policji ...... jeśli oni Nas to my ich możemy też !!!.

avatar
~Tusk
26.01.2024 21:22

Jeszcze na kolanach prosić będziecie, aby PIS powrócił do rządzenia!!!

avatar
~do - "Tusk"
27.01.2024 10:46

Nigdy, choćbym mdlał to na złodziei nie zagłosuję.

avatar
~DO/DO~~(Tusk)
29.01.2024 14:29

A, co to jest to "pis" ?. Pamiętam, że ci emeryci w ostatnich kampaniach wyborczych tak strasznie zabiegali o miejsca na ich listach wyborczych - czy cuś tam takiego ?. To to...totot jest ?.

avatar
~DO( do pękającego)
27.01.2024 11:16

Twa wiedza na temat "kobiet" , które rzekomo wyjechały do Niemiec na szparagi jest powalająca!. Czyżbyś pracował w CBA z Kamińskim i Wąsikiem i posiadasz informacje z Pegasusa ???. Z danych powszechnie dostępnych to za pisu - tych 8 tragicznych lat ich rządów takich jak ty i tobie podobnych wyjechało za chlebem do Niemiec, Anglii, Szwecji i Norwegii !!!!. Tylko jak twoja nowogrodzka świadomość i wiedza może to wiedzieć --- ty w tym czasie pracowałeś przy chmielu i zrywaniu jabłek - tak mniemam, bowiem masz taką wiedzę o Naszych Paniach !!!!!. Gratuluje tobie mały człowieczku kreatywności !!!. Narka !.

avatar
~do - " moni....@.pl"
28.01.2024 00:15

To znaczy, że Adaś ma rację ?

avatar
~Wschowianka
28.01.2024 12:53

Kamery, kamery, kamery... A pieszych patrolów brak. Na osiedlu Zwycięstwa (Kamienna, 31. Stycznia, plac Grunwaldu) w weekendy przesiaduje grupa nastolatków wrzeszcząc, hałasując i śmiecąc, aż strach wieczorem z psem na spacer wyjść. A policji ani straży miejskiej nie uświadczysz.

avatar
~do "wschowianki"
29.01.2024 12:48

Nie bójta się kobitki, wystarczy, że mają ich na kamerach. Jeszcze trochę a zajrzą Ci przez okno do domu, wszystko już wiedzieć będą o Tobie, nawet jak "stary" pójdzie na nockę, też wiedzieć będą z kim ?

avatar
~Lechosław
29.01.2024 13:03

Kiedy zobaczę WsChowe na żywo w telefonie i tablecie !!!!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl