TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Strona internetowa dla laika - jak zaprojektować prostą w obsłudze stronę www?

Czwartek, 12 października 2023 o 15:30, autor: 0
Strona internetowa dla laika - jak zaprojektować prostą w obsłudze stronę www?

Strona internetowa to jeden z najlepszych sposobów na zaprezentowanie swoich usług oraz produktów. Nawet jeśli działamy w świecie offline i prowadzimy np. stacjonarny sklep, posiadanie własnej witryny może być bardzo korzystne.

W wielu przypadkach zupełnie wystarczająca będzie prosta strona z najważniejszymi informacjami o produktach lub usługach oraz sposobie kontaktu z właścicielem. W jaki sposób projektuje się takie witryny?

Jak stworzyć prostą stronę www?

Jeżeli strona ma mieć wyłącznie podstawowe funkcje, do jej stworzenia w zupełności wystarczy CMS, czyli system zarządzania treścią. Dzięki niemu można szybko i łatwo postawić witrynę. Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi jest WordPress. Aby można było go zainstalować, trzeba posiadać hosting i domenę. Domena to nazwa strony, którą trzeba zarejestrować. Hosting to z kolei usługa, dzięki której stworzona przez nas strona będzie przechowywana oraz udostępniana w sieci.

Osoby, które decydują się na WordPress mogą korzystać z darmowych lub płatnych motywów, czyli szablonów. Koszt płatnych wersji nie jest wysoki i mieści się w zakresie 50-200 dolarów. Należy pamiętać, że strony internetowe, które powstają na bazie gotowego szablonu mogą być modyfikowane w ograniczonym stopniu. Stopień skomplikowania witryny można dopasować właśnie poprzez wybór konkretnego szablonu.

Dodatkowe informacje na temat tworzenia stron internetowych

Każda strona powinna być projektowana z myślą o estetyce oraz funkcjonalności. Obecnie jednym z wiodących trendów jest minimalizm. Można to uwzględnić zarówno podczas wybierania szablonu, jak i późniejszego uzupełniania witryny treścią i grafiką. Bardzo ważną korzyścią dla osób decydujących się na WordPress jest szeroki wybór wtyczek, czyli dodatkowych funkcji. Dzięki nim możliwe jest np. automatyczne przetłumaczenie strony lub śledzenie aktywności użytkowników.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl