TworzymyGłos Regionu

reklama

Strażacy ze Wschowy walczą ze skutkami intensywnych opadów. „To będzie długi dzień”

Poniedziałek, 05 lutego 2024 o 12:57, autor: 2
Strażacy ze Wschowy walczą ze skutkami intensywnych opadów. „To będzie długi dzień”

Niesprzyjające warunki atmosferyczne stały się przyczyną lokalnych podtopień w wielu rejonach Wschowy, stawiając przed strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Wschowa poważne wyzwanie. Od wczesnych godzin porannych zespoły te zmagają się z konsekwencjami wysokiego poziomu wód gruntowych oraz ciągłymi opadami deszczu, które zintensyfikowały problem.

„To będzie długi dzień”

Działania rozpoczęły się już o godzinie 9:30 i, jak relacjonują strażacy, przepompowywanie napływającej wody z zalanych posesji wymaga niemałego wysiłku i koordynacji. "To będzie długi dzień... Niestety ciągłe opady deszczu nie pomagają i zapowiada to dłuższe działania" - podkreślają strażacy z OSP Wschowa.

Wschowa - ostrzeżenia meteorologiczne

W obliczu pogarszających się warunków atmosferycznych druhowie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. „Przypominamy o wydanym ostrzeżeniu o silnym wietrze. Zachowajcie ostrożność i uważajcie na siebie”, piszą przedstawiciele OSP Wschowa.

Źródło/foto: OSP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~JAKIE ULICE...
05.02.2024 15:43

JAKIE ULICE ZALAŁO i POSESJE ?

avatar
~Eugeniusz
06.02.2024 16:14

Dla wiadomości tam gdzie jest to zdjęcie, to ulica Kazimierza Wielkiego 31.Mieszkają tam dwie rodziny,które są zbywane przez władze urzędu gminy.Były składane wnioski o uregulowanie tego problemu,władza się zmienia co jakiś czas,a problem pozostaje nierozwiązany.Tam takie rzeczy dzieją się od lat 80-tych.W 2018 roku też w lutym ,straż pompowała wodę przez tydzień , non stop.W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 2023 było tak samo jak obecnie.Nie wiem co musi się wydarzyć , żeby ktoś w końcu pochylił się nad tym problemem.Obok tego budynku jest ujęcie wody,które zaopatruje Wschowę i okolicę w wodę pitną.Już nie wspomnę ile kosztuje dzień pracy strażaków,dawno za te pieniądze problem byłby rozwiązany.Chciałbym podziękować strażkom za ich służbę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl