TworzymyGłos Regionu

reklama

Strażacy ze Wschowy otrzymali nowy samochód. To Toyota z napędem 4x4

Niedziela, 24 grudnia 2023 o 11:51, aktualizacja Środa, 27 grudnia 2023 o 16:32, autor: 2
Strażacy ze Wschowy otrzymali nowy samochód. To Toyota z napędem 4x4

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie mają powody do radości. Udało się zrealizować ważne zadanie – zakup nowego samochodu pożarniczego, który posłuży do zabezpieczenia działań ratowniczo-gaśniczych. 

Kto pomógł strażakom?

Zakup pojazdu był możliwy dzięki finansowaniu z różnych źródeł. Wśród darczyńców znaleźli się: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Fundacja ORLEN, Powiat Wschowski, jednostki samorządu terytorialnego, a także firmy prywatne i instytucje.

Jak wyposażony jest nowy pojazd?

Nowy Toyota, którą poruszać się będą wschowscy strażacy, jest wyposażona w silnik wysokoprężny z automatyczną skrzynią biegów. Posiada również napęd terenowy 4x4, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz hak holowniczy. Dodatkowo pojazd jest wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze i łączności radiowej, co czyni go idealnym sprzętem do działań ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy dziękują

Komendant Powiatowy PSP we Wschowie, st. bryg. Krzysztof Piasecki, wraz ze swoją ekipą, wyraził głęboką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu: „Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu Wschowskiemu na czele z Panem Andrzejem Bielawskim – Starostą Wschowskim oraz tym Wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować powyższe zadanie”.

Źródło: KP PSP we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~mieszkanka
24.12.2023 13:56

A nikt nie poda , że droga z Gorczyny na Zamysłów do Drzewiec została całkowicie zamknięta z powodu likwidacji tymczasowego mostu na rowie Krzyckim. Ważna informacja dla uczestników ruchu drogowego!

avatar
~tubylec
29.12.2023 12:35

Gdyby wybory były co rok to nasza straż już dawno miałaby na stanie helikopter i łódź podwodną.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl