TworzymyGłos Regionu

reklama

Straciła 120 tys. zł myśląc, że ratuje dzieci!

Poniedziałek, 25 września 2023 o 12:02, autor: 6
Straciła 120 tys. zł myśląc, że ratuje dzieci!

W niedzielę, 24 września, mieszkanka powiatu wschowskiego padła ofiarą oszustwa metodą "na policjanta", tracąc ponad 120 tysięcy złotych. To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie.

Szczegóły zdarzenia

24 września, mieszkanka powiatu wschowskiego została zmanipulowana przez oszustów, którzy podawali się za policjantów. Oszuści skontaktowali się z nią telefonicznie, informując o rzekomym wypadku drogowym. Kobieta odebrała telefon z informacją, że jej dzieci spowodowały wypadek drogowy, w którym ucierpiała ciężarna kobieta.

Oszustom udało się panią skutecznie zmanipulować. Kobieta w wyznaczonych miejscach przekazała oszustom ponad 120 tysięcy złotych" - relacjonuje nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

Apel Policji

Policja apeluje o ostrożność i maksymalną czujność. Funkcjonariusze przypominają, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z policją i nie podejmować pochopnych decyzji finansowych bez uprzedniego sprawdzenia wiarygodności informacji.

Pamiętajmy, że policjant, prokurator nie będzie nigdy żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności. Nie dajmy się nabrać na wymyślone historie." – ostrzega nadkomisarz Piwowarska.

Rozmawiajmy z seniorami

Policja zaleca rozmawianie o takich zagrożeniach z najbliższymi, a zwłaszcza z osobami starszymi, które są szczególnie narażone na tego typu działania przestępcze.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, policjantów, prokuratorów i przedstawicieli banków" - apeluje rzeczniczka wschowskiej policji.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Wschowianka
25.09.2023 13:32

Przepraszam,a skąd wiedzieli,że ta pani ma dzieci?no cóż......

avatar
~CZYTELNIK
25.09.2023 14:50

Niech dalej słucha ojca Tadzia w radiu lub ogląda tv trwam. Nic do nich nie dociera co się dzieje więc jestem za że straciła kasę. Też mam swoje lata dostaje smsy dziwne ale od razu blokuje ale co poradzić żaby naiwnych nie brakuje

avatar
~xxxx
25.09.2023 19:54

Puknij się... Tobie za to TVN mózg pierze. Skąd pewność kogo ta pani słucha czy ogląda i jakie to ma powiązanie z tą sprawą .. no ale Twój mózg jak widać już jest zaprogramowany tyko w jednym kierunku. Po za tym każdy ma prawo oglądać/słuchać co chce czyż nie na tym polega demokracja?

avatar
~Znajoma
25.09.2023 15:40

Przestańcie państwo skomentować. To kolejna tragedia w ostatnim czasie w życiu Tej wspaniałej kobiety. Proszę o ciszę w imieniu rodziny.

avatar
~Adaś
25.09.2023 16:30

Ad. "Znajoma" - forumowiczu..... wręcz odwrotnie, temat powinien być bardzo głośny, wyjaśniający, wręcz instruktażowy - jak się bronić przed złodziejami. Zarobić takie pieniądze jest dla wielu ciężko, dlatego strata jest bardzo bolesna. Tzw. "cisza" tylko ich rozochoca (złodziei) a to bardzo źle. W miarę możliwości edukujmy każdego "bezbronnego" - głośno, dla dobra innych. Adaś

avatar
~Tadek
25.09.2023 18:15

Wciąż nabierają ludzi na tą samą bajkę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl