TworzymyGłos Regionu

reklama

Stanisław Suda pośmiertnie wyróżniony przez społeczność harcerską

Niedziela, 15 października 2023 o 17:36, aktualizacja Niedziela, 15 października 2023 o 18:07, autor: 0
Stanisław Suda pośmiertnie wyróżniony przez społeczność harcerską

W niedzielne popołudnie, mieszkańcy Krążkowa i Krzepielowa wraz ze społecznością harcerską zgromadzili się na cmentarzu w Krzepielowie, aby uczcić pamięć Stanisława Sudy.

Uroczystość na cmentarzu w Krzepielowie

12 Sławska Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki wraz z mieszkańcami gminy Sława oddała hołd zasłużonemu dla harcerstwa Stanisławowi Sudzie. Kapituła Harcerska przy Komendzie Hufiec ZHP Wschowa postanowiła pośmiertnie uhonorować śp. Stanisława Sudę, wręczając replikę krzyża harcerskiego.

Msza Św. w intencji Państwa Sudów

Przed uroczystością na cmentarzu, w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Krążkowie odbyła się Msza Święta w intencji Państwa Sudów.

Zasługi Stanisława Sudy dla harcerstwa

Stanisław Suda przez wiele lat z pasją i zaangażowaniem działał na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego. Jego działalność skupiała się na krzewieniu wiedzy o historii i tradycji harcerstwa oraz pielęgnowaniu idei i wartości harcerskich i patriotycznych. Organizował liczne kolonie, zimowiska, zgrupowania oraz obozy wędrowne. Dzięki niemu wiele młodych osób miało okazję zdobywać wiedzę o harcerstwie i kształtować swoje wartości.

W trakcie swojej aktywnej działalności w harcerstwie, pełnił wiele ważnych funkcji - od członka Komendy Hufca Wschowa, Sława aż po obowiązki Komendanta Hufca w Sławie.

Związki z Krążkowem i działalność nauczycielska

Przez 44 lata pracy nauczycielskiej, Stanisław Suda był głęboko związany z lokalnym środowiskiem Krążkowa. Poświęcał swój czas i energię dla dzieci ze środowiska wiejskiego, łącząc swoją pasję nauczycielską z miłością do harcerstwa.

Aktywność w Radzie Miejskiej w Sławie

Nie tylko harcerstwo było obszarem działalności Stanisława Sudy. Przez wiele lat pełnił funkcję Radnego Rady Miejskiej w Sławie. Był również Przewodniczącym Komisji Oświaty, gdzie aktywnie pracował na rzecz edukacji i rozwoju młodzieży.


Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl