TworzymyGłos Regionu

reklama

Sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości”

już w szkołach gminy Szlichtyngowa

Czwartek, 07 lipca 2022 o 09:32, autor: 1
Sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości”

Wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szlichtyngowa, zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, niezbędny do prowadzenia zajęć tematycznych. Gmina Szlichtyngowa otrzymała 160 tys. zł, w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Do szkół trafił sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań audio i video (kamery, oświetlenie, mikrofony), lutownice z akcesoriami, maszyny do szycia, akcesoria AGD, stoły warsztatowe, narzędzia do obróbki drewna i metalu, mikroskopy, roboty edukacyjne, nagłośnienie, zestawy konstrukcyjne i modelarskie oraz inne nowoczesne urządzenia wybrane z bogatego katalogu pozycji przygotowanego przez ministerstwo.

Pozyskano wsparcie finansowe w wysokości dla poszczególnych szkół:

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej – 70 000 zł,

- Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach – 60 000 zł,

- Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach – 30 000 zł.

Uczniowie szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Szlichtyngowa, dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób nowe, praktyczne umiejętności.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Jja
07.07.2022 10:31

Co z tego że szkoły mają sprzęt jak z tego nikt nie korzysta a jak już to raz na rok, zamiast skupić się na najważniejszych rzeczach nauczyciel musi udawać że używa jak nawet nie ma na to czasu no chyba że na fcbooku trzeba się pokazać a to wtedy wszystko jest pokazane taka prowizorka byle fotkę zrobić. Czy to jest teraz najważniejsze. Skończyłem 8 klasę i naprawdę te wszystkie prowizorki są grosza warte.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl