TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem we Wschowie

Niedziela, 26 lutego 2023 o 11:50, aktualizacja Niedziela, 26 lutego 2023 o 21:38, autor: 4
Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem we Wschowie

Wybitny językoznawca, profesor Jerzy Bralczyk, gościł w Bibliotece Publicznej we Wschowie, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta i okolic. Biblioteka zapełniła się po brzegi, a uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać inspirujących słów na tematy związane z językiem polskim.

Podczas spotkania profesor opowiadał m.in. o swoim zamiłowaniu do poezji, szczególnie do "Pana Tadeusza" autorstwa Adama Mickiewicza. Zachęcał słuchaczy do czytania poezji głośno, ponieważ według niego tylko w ten sposób można zrozumieć i poczuć pełnię emocji, jakie skrywają się w wierszach.

Profesor Bralczyk udzielił również wywiadu licealistce z I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie, która pytała o porady językowe dla maturzystów na ustnej maturze. Odpowiedzi profesora z pewnością pomogą wielu uczniom w przygotowaniach do egzaminu.

Spotkanie z tak wybitnym gościem na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników. Pracownicy Biblioteki dziękują profesorowi Bralczykowi za przyjazd do Wschowy i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

Foto: Tomasz Wojnarowski, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~ciekawy
26.02.2023 16:19

Jak to sią stało, że Pani Urszula Chudak dopiero na zdjęciu nr 24 ? Co za afront.

avatar
~Do ciekawy
27.02.2023 08:11

A, jakie to ma znaczenie ? - dzisiaj na ostatnim foto, przyjdzie jutro będzie z kwiatami na pierwszym miejscu i ...itd. - to podobnie jak w ostatnich miesiącach z tym promowanym przez pis mundurowym . Proszę zauważyć, że tacy ludzie kochają obiektyw i kampanie wyborcze .

avatar
~Mieszkanka
27.02.2023 20:00

Super spotkanie, profesor fantastyczny człowiek

avatar
~Czytelnik
27.02.2023 21:09

Brawo dla młodej pani prowadzącej,i jak zwykle za takie wystąpienia pochwały będą dla Burmistrza i dyrektorki ha...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl