TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Solidne konstrukcje reklamowe

Środa, 25 października 2023 o 20:46, autor: 0
Solidne konstrukcje reklamowe

Ustawienie konstrukcji bilbordu wymaga nie lada inwestycji. Aby billboard był atrakcyjny pod względem wynajmu powierzchni reklamowej konieczne jest rozpatrzenie lokalizacji konstrukcji. Wielkość bilbordu winna być proporcjonalna do widoczności reklamy.

Reklama na billboardzie

BIlbordy to jedne z niewielu kreacji reklamowych, które wciąż są na topie, mimo zmian zachodzących w strategiach marketingowych XXI wieku. Dzięki temu, iż bilbordy są widoczne, duże zwracają na siebie uwagę, zwłaszcza przy drodze, w ciągach komunikacyjnych. Poza wolnostojącymi pylonami i konstrukcjami stalowymi bilbordy umieszczane są również na elewacjach budynków, zabudowań tworząc konstrukcje reklamowe

Przechodząc lub przejeżdżając wzdłuż drogi często mijamy bilbordy, rzadko za to się zastanawiamy w jaki sposób powstała konstrukcja pod daną reklamę. mogą czasem wyglądać na tymczasowe i lekkie, tymczasem ustawienie takiej reklamy nie jest tak banalne na jakie wygląda. szereg firm specjalizuje się w projektowaniu i stawianiu słupów reklamowych kompleksowo.

Kompleksowe usługi dla reklamodawców

Mnóstwo firm ogłasza się jako kompleksowi wykonawcy również w dziedzinie marketingu, co jednak wiąże się z wieloma podwykonawcami, bo jak inaczej agencja reklamowa wynajmująca powierzchnie reklamowe mogłaby oferować obsługę od wyboru lokalizacji przez budowę pylonu po wydruk i montaż kreacji reklamowej. Dla reklamodawców wygodnym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z agencją reklamową i zlecenie jej koordynację prac od projektu po końcowy montaż kreacji. Agencje reklamowe ściśle współpracują ze sprawdzonymi wykonawcami konstrukcji reklamowych różnego typu zyskując korzystne ceny i wysoką jakość inwestycji.

Budowa reklamy

Budowa słupów pod bilbordy to spora inwestycja. konstrukcje reklamowe wymagają zaprojektowania zgodnie ze sztuką budowlaną, tak aby były wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne całorocznie. Ponadto coraz częściej bilbordy są widoczne nie tylko w dzień ale i w nocy, dzięki oświetleniu ledowemu, które podświetli reklamę i zapewni jej widoczność, a jednocześnie będzie ekonomiczne i energooszczędne. Wbrew pozorom budowa konstrukcji reklamowej to zadanie nie dla agencji reklamowej, ale przedsiębiorstwa budowlanego. Im większa konstrukcja i cięższa tym większe wymagania budowlane, w niektórych wypadkach konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę, uzyskania zgody konserwatora zabytków. Bezsprzecznie potrzebne jest zakotwiczenie konstrukcji w  gruncie poprzez betonowy fundament lub inne rozwiązanie budowlane. Betonowe słupy oraz tablice bilbordowe to konstrukcje wymagające do budowy dźwigów, ciężkiego sprzętu. Stawia się je stosunkowo szybko.

Nietypowe projekty

Oprócz klasycznych prostokątnych o standardowych wymiarach bilbordów wiele reklam wymaga wkomponowania w dostępną przestrzeń, bądź dostosowania do estetyki otoczenia. Każda konstrukcja reklamowa jest nieco inna, stąd też wymaga sprawdzenia warunków technicznych danej lokalizacji. Solidna konstrukcja pozwala na wieloletnie korzystanie z powierzchni. Oczywiście poza stałymi podstawami reklamy montowane i wytwarzane są również tymczasowe instalacje. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl