TworzymyGłos Regionu

reklama

Sławska Straż Miejska z defibrylatorem AED

Środa, 10 stycznia 2024 o 12:38, autor: 0
Sławska Straż Miejska z defibrylatorem AED

Straż Miejska w Sławie została doposażona w specjalistyczny sprzęt ratujący życie – defibrylator AED, który na co dzień dostępny będzie w urzędzie miejskim. Poza godzinami pracy urzędu, w tym również w weekendy, będzie natomiast na wyposażeniu funkcjonariuszy sławskiej straży miejskiej.

W przypadkach nagłego zatrzymania krążenia, kluczowy jest czas podjęcia prawidłowych czynności resuscytacyjnych, natomiast defibrylacja jest jednym z najistotniejszych czynników decydujących o uratowaniu życia. Przenośne defibrylatory AED, które lokalizowane są w miejscach publicznych, znacząco zwiększają szansę na przeżycie.

Za pomocą defibrylatora, w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca, oczekując na przyjazd służb medycznych, można przeprowadzić akcję ratunkową w zgodzie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji).

- Przenośny defibrylator AED będzie dostępny w godzinach pracy urzędu miejskiego w Sławie w Biurze Obsługi Interesanta – informuje Jerzy Rudnicki Komendant Straży Miejskiej w Sławie Natomiast przez dalszą część dnia i weekendy, będzie znajdował się w samochodzie sławskich strażników w czasie pełnienia przez nich służby. Sprzęt został zakupiony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii i przekazany na ręce Burmistrza Sławy.

- Coraz więcej miast, gmin i sołectw w województwie lubuskim inwestuje w sprzęt do ratowania życia – mówi Joanna Sadulska prezes zielonogórskiej firmy MEDline specjalizującej się w dystrybucji specjalistycznego sprzętu medycznego, która zrealizowała zamówienie gminy Sława, a jednocześnie przeprowadziła szkolenie z wykorzystania AED. - Powszechny dostęp do tego typu urządzeń jest niezwykle istotny, przede wszystkim dlatego, że pozwala szybko i efektywnie nieść pomoc osobom w stanie zatrzymania krążenia, gdy liczy się każda sekunda.

W przypadku gminy Sława, przenośny defibrylator AED z pewnością będzie dodatkowym wparciem dla funkcjonariuszy w sezonie letnim, gdyż Sława jest niezwykle popularną miejscowością turystyczną, w której – w trakcie wakacji – organizowanych jest mnóstwo imprez kulturalnych przyciągających do miasta nie tylko mieszkańców Lubuskiego.

- Na mapie województwa lubuskiego nie brakuje miejscowości wypoczynkowych, które każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy wczasowiczów – dodaje Joanna Sadulska z MEDline. – Wszystkim nam powinno zależeć, by w naszym otoczeniu było jak najwięcej przenośnych defibrylatorów AED, dlatego chętnie współpracujemy z przedstawicielami miast, gmin, sołectw, starając się dobrać optymalne rozwiązania dostosowane do wielkości danej miejscowości czy możliwości finansowych.

Przenośne defibrylatory AED, to niewielkie urządzenia, bardzo proste w obsłudze, które mogą uratować ludzkie życie – znacznie zwiększając przeżywalność. Działają naprawdę intuicyjnie, wydają komunikaty głosowe i dźwiękowe, prowadząc krok po kroku przez procedurę resuscytacji i defibrylacji, dlatego ich stosowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej oraz umiejętności.

- Wartość ratowania mieszkańców jest dla nas bezcenna, dlatego zdecydowaliśmy się na taki zakup – mówi Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła – O tym jak ten sprzęt jest potrzebny, wszyscy wiemy, ale najczęściej przekonujemy się w sytuacji, kiedy byśmy tego nie chcieli. Życzymy sobie, aby urządzenie AED nigdy nie musiało być wykorzystywane, jeśli jednak zajdzie taka potrzeba sprzęt będzie w gotowości.

Przenośne automatyczne defibrylatory AED są już w zasadzie standardem w zakładach pracy czy miejscach użyteczności publicznej. O tym, jak bardzo są pożądane, świadczy również fakt, że zakup 36 urządzeń był jednym ze zwycięskich zadań w ramach budżetu obywatelskiego w Zielonej Górze.

(Medline)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl