TworzymyGłos Regionu

reklama

Seryjny włamywacz zatrzymany. Czy to koniec fali kradzieży?

Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 14:53, autor: 2
Seryjny włamywacz zatrzymany. Czy to koniec fali kradzieży?

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali 36-letniego mężczyznę, odpowiedzialnego za serię włamań do mieszkań i domków w Zielonej Górze oraz innych miejscowości. Podejrzany, znany już wcześniej policji z podobnych przestępstw, usłyszał 7 zarzutów.

Fala włamań w Zielonej Górze

Jak informuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze: „Od początku października do zielonogórskich policjantów napływały zgłoszenia o włamaniach. Sprawca, działając według podobnego schematu, wchodził do mieszkań przez wyważone lub uchylone okna, kradnąc wartościowe przedmioty”. Łączna wartość strat wyniosła co najmniej 65 tysięcy złotych.

Operacja zatrzymania i konsekwencje

Kryminalni, analizując sposób działania sprawcy, szybko wytypowali 36-latka, znanego z wcześniejszych kradzieży. Jego zatrzymanie i zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów. Sprawca może spodziewać się surowej kary, szczególnie ze względu na multirecydywę, co w jego przypadku może oznaczać nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czy to koniec serii włamań?

Sprawa wciąż się rozwija, gdyż istnieje podejrzenie, że mężczyzna działał również w Nowej Soli i na Dolnym Śląsku. Czy był również aktywny w powiecie wschowskim? Policjanci kontynuują śledztwo, mając nadzieję na ostateczne zamknięcie tej sprawy.

Źródło: Lubuska Policja

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~marek
14.11.2023 07:52

a co to ma wspólnego ze wschową, która jeszcze tymczasowo jest w tzw. lubuskim

avatar
~Tara
14.11.2023 19:02

A Zielona Góra to co nie lubuskie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl