TworzymyGłos Regionu

reklama

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” nie dają się starości

Wtorek, 05 grudnia 2023 o 10:51, autor: 0
Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” nie dają się starości

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" w ramach projektu współfinansowanego przez Zarząd Województwa Lubuskiego - Urząd Marszałkowski Lubuskiego "Seniorzy nie dają się starości" byli na spotkaniu integracyjnym międzysenioralnym z seniorami powiatu nowosolskiego. Spotkanie odbyło się w Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli. Seniorzy ze Wschowy mieli także okazję zwiedzić Park Krasnala, port w Nowej Soli oraz teren po rewitalizacji na gruzach starej Nowosolskiej Fabryki Nici "Odra".

W ramach projektu zaplanowane są także prelekcje/pogadanki "Bezpieczna droga do domu", "Senior nie da się oszukać". Pogadanki mają na celu przedstawić uczestnikom zagrożenia czyhające na seniora ze strony ruchu drogowego oraz oszustwa na przykład na wnuczka. Przeciwdziałając wykluczeniu Internetowemu seniorów, odbywają się warsztaty z podstawowych umiejętności posługiwania się komunikatorami Internetowymi pomocnymi między innymi w integracji międzysenioralnej czy międzypokoleniowej np. w kontaktach seniora z wnukami. Seniorzy odbędą również kurs z podstaw pierwszej pomocy.

Dzienny Dom "Senior+" we Wschowie prowadzony jest przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża i finansowany przez Gminę Wschowa oraz ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  w ramach Programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2023.

Źródło/foto: Dzienny Dom "Senior+" we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl