TworzymyGłos Regionu

reklama

Seniorze! Weź udział w badaniu naukowym UZ. „Poszukujemy pracujących emerytów/emerytek”

Piątek, 29 marca 2024 o 12:56, autor: 3
Seniorze! Weź udział w badaniu naukowym UZ. „Poszukujemy pracujących emerytów/emerytek”

W obliczu coraz szybszych zmian na rynku pracy, a także w kontekście rosnącej liczby aktywnych zawodowo seniorów, interesujące wydaje się nowe badanie prowadzone przez Uniwersytet Zielonogórski. Inicjatywa ta skupia się na doświadczeniach, potrzebach oraz oczekiwaniach osób starszych w zakresie kształcenia zawodowego i uczenia się przez całe życie.

Nie tylko emerytura. Aktywni seniorzy w badaniu Uniwersytetu Zielonogórskiego

Projekt badawczy, realizowany pod hasłem „Umiejętności tworzą możliwości”, koncentruje się na osobach, które mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, nadal pozostają aktywne zawodowo. Szczególnie interesujące dla badaczy są przypadki kobiet powyżej 60. roku życia i mężczyzn po 65. roku życia, którzy łączą pracę zawodową z pobieraniem świadczeń emerytalnych. Naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego zaapelowali o udział w badaniu. Chętni seniorzy mogą kontaktować się z panią Urszulą Chudak pod numerem tel. 502 548 411, a także mailowo uchudak@o2.pl.

Życie to nieustająca nauka. Główne założenia badania

Celem projektu jest zgłębienie, jak seniorzy podchodzą do kwestii lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, w tym kształcenia dorosłych w wymiarach formalnym, pozaformalnym oraz nieformalnym. Kluczową kwestią jest zrozumienie, jakie są doświadczenia, potrzeby oraz oczekiwania tej grupy w kontekście kształcenia zawodowego i wyższego. Badanie ma charakter bezpośrednich wywiadów, trwających około 40 minut, które realizowane są przez specjalistów z uczelni.

Foto: Pexels.com

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
29.03.2024 17:01

Zachęcam bardzo serdecznie do udziału w badaniach. Prowadzone one są pod kierownictwem pani profesor Beaty Trzop. Była ona u nas wykładowczynią na Wschowskich Kongresach Kobiet. Jest autorką wielu książek o tematyce ludzi dojrzale młodych. Byłoby bardzo miło, gdyby ktoś z naszych mieszkańców, znalazł się w jej kolejnym opracowaniu.

avatar
~Kolejny Hit ...?
30.03.2024 06:57

Kampanii wyborczej - na darmowe reklamowanie się ?.2

avatar
~zdziwiony
30.03.2024 12:01

to jeżeli pani profesor prosi o pomoc Ulę, to co ona ma czekać aż do wyborów? Aktywna to i ją proszą, ciebie miała poprosić?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl