TworzymyGłos Regionu

reklama

„Sadzimy, żyjemy” – uczniowie SOSW tworzą „eko ślad” na lata (VIDEO)

Środa, 08 listopada 2023 o 17:52, aktualizacja Środa, 08 listopada 2023 o 18:07, autor: 1
„Sadzimy, żyjemy” – uczniowie SOSW tworzą „eko ślad” na lata (VIDEO)

Dziś uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) we Wschowie, wraz z rodzinami, wzięli szpadle w dłonie, by posadzić drzewa przy boisku w Dębowej Łęce. To gest na rzecz środowiska i lokalnej społeczności, do którego organizatorzy zachęcają nie tylko uczniów, ale również pozostałych mieszkańców powiatu wschowskiego.

Wizja stała się działaniem

Inicjatywa "Sadzimy, żyjemy", zapoczątkowana przez wychowawców i dyrekcję SOSW, ma na celu stworzenie żywego pomnika przyszłych pokoleń. Dziećmi wraz ze swoimi rodzinami sadziły dziś drzewa - buki, świerki i lipy.

„Wychowawcy grup wychowawczych SOSW we Wschowie wraz z młodzieżą i dziećmi wpadli w tym roku na bardzo ciekawy pomysł, aby pozostawić po sobie jakiś ślad. (...) Okazuje się dzisiaj, co było widać po frekwencji, że jest to bardzo fajny pomysł” - mówi Krzysztof Rękoś, nauczyciel i sołtys Dębowej Łęki.

Drzewa symbolem wieczności

Sadzenie drzew ma służyć nie tylko ochronie środowiska, ale również symbolizować długotrwałość i ciągłość. Każda sadzonka, jak informuje Marta Biernat, zostaje oznaczona etykietą z nazwiskiem rodziny, która przyczynia się do tego ekologicznego dziedzictwa.

Posadź swoje drzewo

Joanna Oleniczak, wychowawca z SOSW, zachęca wszystkich zainteresowanych do włączenia się w akcję. Inicjatywa ta ma być zalążkiem dalszych działań na rzecz natury, z możliwością osobistego wkładu w kształtowanie "eko śladu".

Każdy, kto chciałby dołączyć do akcji, może skontaktować się z organizatorami: Krzysztofem Rękosiem (tel. 695780503) lub Martą Biernat (tel. 728407624), aby wspólnie przyczynić się do tworzenia zielonego śladu dla przyszłych pokoleń.

Wsparcie władz i leśników

Projekt zyskał wsparcie nie tylko od lokalnych władz, w osobach Burmistrza Konrada Antkowiaka i Starosty Andrzeja Bielawskiego, ale również od Nadleśnictwa Włoszakowice, które dostarczyło sadzonki drzew. Jak podkreśla dyrektor Lucyna Kowalczykowska, inicjatywa ta ma odzwierciedlać wizerunek otwartości i świadomego obywatelstwa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
09.11.2023 11:57

Gratuluję pomysłodawcom i organizatorom, a już zaproszenie kolejnych osób do kontynuowania akcji, uważam za mega dobry pomysł. Nawet wiem, których dwóch panów w tym celu bym wysłała, dla symbolicznego zakopania "topora wojennego". A Państwo również wiecie kogo? Jestem pewna, że tak. Przy okazji przypomnę o pewnym wydarzeniu. Otóż w roku 2818 Wschowski Kongres Kobiet, postanowił uhonorować wschowiankę, ginekolożkę, która przez 40 lat pomagała przyjść na świat kolejnym pokoleniom wschowian - Panią Janinę Zajdel Łasowską. Ku Jej pamięci w parku Herbergera, posadziliśmy, pięknie rosnące do dziś, drzewko. Piszę posadziliśmy, bo obecny był z nami Jej syn, pan Tomasz Łasowski. Zachęcam do odszukania w sieci, co przy tej okazji powiedział. Piękne, prawdziwe i wzruszające to słowa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl