TworzymyGłos Regionu

reklama

Rzut granatem, strzelanie, samoobrona - Hufiec Pracy we Wschowie trenował z wojskiem w Lesznie

Poniedziałek, 30 października 2023 o 09:14, autor: 8
Rzut granatem, strzelanie, samoobrona - Hufiec Pracy we Wschowie trenował z wojskiem w Lesznie

Trzy uczestniczki 4-9 Hufca Pracy we Wschowie, uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia w  I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica wraz z opiekunem Pauliną Płonką wzięły udział w projekcie "Trenuj z wojskiem sam i w grupie", który oferuje bezpłatne szkolenia wojskowe dla młodzieży i dorosłych. Szkolenie odbyło się w dniu 28 października 2023 roku na terenie poligonu 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Garnizonie Leszno.

„Trenuj z wojskiem sam i w grupie” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. 

Celem projektu jest zapoznanie młodych ludzi z życiem i pracą żołnierzy, a także rozwijanie ich umiejętności fizycznych i mentalnych. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić bazę wojskową, poznać sprzęt i uzbrojenie, a także wziąć udział w zajęciach z zakresu taktyki, strzelectwa i ratownictwa.

Paulina Płonka, opiekun grupy z hufca pracy, podkreśliła, że szkolenie było cennym doświadczeniem dla jej podopiecznych. "To była świetna okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda praca żołnierzy i jakie są ich obowiązki. Uczestniczki były bardzo zainteresowane i zaangażowane w każdą część szkolenia. Myślę, że to mogło być inspiracją dla nich do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego" - powiedziała.

Projekt "Trenuj z wojskiem sam i w grupie" jest realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z ośrodkami szkolenia wojskowego na terenie całego kraju. Jest skierowany do wszystkich chętnych w wieku od 15 do 65 lat, którzy chcą spróbować swoich sił w wojskowych wyzwaniach.

Źródło/foto: 4-9 Hufiec Pracy Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Waldek
30.10.2023 10:17

dobra robota!

avatar
~Zen
30.10.2023 10:51

Cyt. - " Myślę, że to mogło być inspiracją dla nich do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego" To pomylony pomysł aby takie dzieci uczyć strzelać itp. czynności co nazywamy - "zabijaniem" . Opamiętajcie się, takie młodziaki winny być całkowicie odsunięte od spraw wojny w tym wieku.

avatar
~TAJ
30.10.2023 11:23

do ZEN. "Si vis pacem, para bellum", Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny. To nie nauka zabijania tylko trening obrony:)

avatar
~Co ???
30.10.2023 11:44

To wy nie macie co w tej Wschowie OHP robić ???. To jest chore ???. Nie trzeba było rozwalać Służby Zasadniczej - to był rocznik do takich ćwiczeń ( TAJ. waldek...i im podobni zakompleksieni ludzie ) !!!!!.

avatar
~do - TAI
30.10.2023 12:12

I dalej nie rozumiesz problemu. Szykuj się do wojny ale obywatelami dorosłymi fizycznie i psychicznie a nie dziećmi.

avatar
~rados
30.10.2023 11:33

Zgadzam się z TAJ. zresztą to jest dla chętnych, przeważnie dla ludzi zainteresowanych tematyką wojskową.

avatar
~OHP???
30.10.2023 11:48

Uczy młodych ludzi przez pracę --- czytaj ochotniczy hufiec pracy, a nie wojny !!!!. CHORA postawa tych co to te dziewczynki pchają do broni, a nie uczą szacunku do prawdziwej pracy i ludzi ----- mało macie tej brutalności na korytarzach i placach szkolnych !!!!!

avatar
~…
30.10.2023 17:55

To chyba dla chętnych osób było. I chyba nikt nie uczył nikogo strzelać , jak już to pokazówka jak wojsko działa i co robi. No ale jak ktoś się chce przyczepić to się przyczepi ??‍♀️

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl