TworzymyGłos Regionu

Ruszyła akcja „choinka”

Środa, 22 grudnia 2021 o 13:31, autor: 0 1033
Ruszyła akcja „choinka”

Sławscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Sława Śląska prowadzą wzmożone działania pod nazwą „choinka”. Mundurowi odwiedzą miejsca sprzedaży choinek, jak i same obszary leśne. Sprawdzać będą nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek w naszym powiecie, ale przede wszystkim swoje działania skupią na kontroli obszarów leśnych, by ograniczyć w ten sposób zjawisko nielegalnego wycinania drzewek.

Na terenie powiatu wschowskiego policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Sława Śląska ruszyli z akcją "Choinka". Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje drzewka. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek nielegalnie wyciętych z lasu.

Wspólne działania mają na celu sprawdzenie nie tylko punktów sprzedaży choinek pod kątem ich legalności, ale również monitoring obszarów leśnych pod kątem nielegalnej wycinki świątecznych drzewek. Policjanci w asyście strażników leśnych kontrolować będą pojazdy poruszające się po obszarach leśnych.

Uwadze nie umkną bagażniki oraz paki aut. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw „związanych z lasem”. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

komisarz Maja Piwowarska

(Komenda Powiatowa Policji we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl