TworzymyGłos Regionu

reklama

Rusza przebudowa ul. Polnej. „Mieszkańców prosimy o zachowanie ostrożności oraz wyrozumiałość”

Wtorek, 09 kwietnia 2024 o 18:01, autor: 0
Rusza przebudowa ul. Polnej. „Mieszkańców prosimy o zachowanie ostrożności oraz wyrozumiałość”

W nadchodzącą środę (10 kwietnia) rozpocznie się przebudowa ulic Browarowej, Polnej i części ul. Miodowej, na które Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. „Mieszkańców prosimy o zachowanie ostrożności oraz wyrozumiałość dla wykonawcy prac” - apelują urzędnicy.

Rozpoczęcie prac na ulicy Polnej

Pierwszy etap przedsięwzięcia skupi się na ul. Polnej, gdzie oprócz organizacji placu budowy, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Wykonawca, firma P.H.U. „Chod- Dróg” Andrzejewski Przemysław, rozpocznie prace od przygotowania terenu pod przyszłą nawierzchnię, zaprojektowaną z kamienia polnego oraz bitumicznej.

Zintegrowane podejście do przebudowy

Projekt obejmuje nie tylko modernizację jezdni, ale i szereg dodatkowych prac mających na celu kompleksową poprawę infrastruktury drogowej. W planach jest budowa chodników z kostki typu starobruk wielkopolski, kanału technologicznego, sieci kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia. Zadbano również o aspekt ekologiczny, planując skuteczne odprowadzenie wód opadowych.

Bezpieczeństwo i estetyka w centrum uwagi

Dzięki inwestycji, ulice Szlichtyngowej zyskają nie tylko na estetyce, ale stanie się na nich bezpieczniej. Wymiana sieci wodociągowej i rozbudowa kanalizacji deszczowej zapewnią lepsze zarządzanie wodami opadowymi, a nowe oświetlenie drogowe zwiększy widoczność po zmroku.

Finansowanie projektu

Całkowita wartość inwestycji wynosi 4 483 983,60 zł, z czego znaczna część, dokładnie 4 161 000,00 zł, pochodzi z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2024 roku.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl