TworzymyGłos Regionu

reklama

Rolnicy znów zablokują S5 w okolicach Leszna. Protest potrwa ponad tydzień?

Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 11:20, aktualizacja Poniedziałek, 19 lutego 2024 o 17:25, autor: 21
Rolnicy znów zablokują S5 w okolicach Leszna. Protest potrwa ponad tydzień?

W odpowiedzi na politykę Unii Europejskiej i inicjatywę Zielonego Ładu, a także protestując przeciwko niekontrolowanemu napływowi żywności z Ukrainy, rolnicy z regionu zapowiadają na wtorek, 20 lutego 2024 roku, kolejną, jeszcze bardziej intensywną formę protestu. Po akcji z 10 lutego, kiedy to na drogi wyjechało około 2000 ciągników, tym razem rolnicy planują całodobową blokadę węzła Leszno-Zachód w Lasocicach oraz DK12, co może sparaliżować ruch w okolicy na niespotykaną dotąd skalę.

Protest rolników. Masowa mobilizacja i oczekiwane utrudnienia

Zapowiedzi rolników wskazują na akcję o bezprecedensowej skali. Początek protestów w Lesznie zapowiedziany jest na godzinę 10:00. Około 8:00 trasą DK12 z Głogowa wyjedzie kolumna ciągników, do której we Wschowie dołączy około 20 maszyn.

Kierowcy planujący podróż w tym rejonie powinni uzbroić się w cierpliwość i spodziewać się znaczących opóźnień. Rolnicy nie wykluczają, że protest może trwać nawet ponad tydzień.

„Blokowane będą lokalne trasy, drogi, skrzyżowania. W związku z tym należy się spodziewać utrudnień na naszych drogach, w szczególności na drodze krajowej nr 12. Prosimy mieszkańców powiatu wschowskiego o wybór trasy alternatywnej. Przez cały czas protestu nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą wschowscy policjanci. W miejscowości Szlichtyngowa zalecamy zjazd na drogę w kierunku Góry” - apelują wschowscy policjanci.

Zobacz: Rolnicy blokują drogi w proteście. Przez Wschowę przejechały kolumny ciągników (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~Janek Pradera
19.02.2024 12:16

Na szczęście ukraińskie zboże bardziej mi smakuje i jak tylko mam możliwość wybieram produkty niemieckie. Polecam wszystkim.

avatar
~Popieram ( J.P)
19.02.2024 13:31

Ma facet apetyt !. Po upadku Komuny - pamiętam jak cała Polska szturmem ruszyła na zakupy do Niemców ( od żywności po przez artykuły przemysłowe, chemię, a na składakach skończywszy) --- Co niektórzy to się dorobili i przerzucili na stały handel i stałe prace w Niemczech i trwa to do dnia dzisiejszego - nawet tak zwani pisowscy i ich szeroko rozumiane rodziny !!!. Tylko przez te ostanie osiem lat ich pisowska polityka z Nowogrodzkiej próbowała nam Polakom obrzydzić Niemcy !!!!. A ich wierchówka partyjna rozbijała się i rozbija sam. produkcji Niemieckiej !!!. Tak to jest ta Obłuda pisowska i ich propaganda !!!!!

avatar
~Ferdek Kiepski
19.02.2024 14:39

Mało tego, zerwij umowę z dostawcą energii , po ukraińskim zbożu będziesz świecił jak żarówka ❗❗❗

avatar
~Tuskkeczek
19.02.2024 15:52

No to smacznego dla Ciebie i twojej rodziny!

avatar
~Ecik
19.02.2024 18:44

Jak świat, światem niektórzy Polacy zawsze lubili być pod niemieckim, i ruskim batem!

avatar
~Buhaha
19.02.2024 18:49

Jak za zabicie 6mln Polaków, i zrówniania Polski z ziemią, w ramach reparacji nażreć się niemieckiej czekolady, to wydaje mi się nie zbyt wygórowaną zapłatą❗

avatar
~Grab
19.02.2024 15:34

A tak chcieliście Tuska ..

avatar
~Do Gtaba
19.02.2024 19:58

A co z tym ma Tusk?To przecież efekt pisowskiej głupiej polityki przez 8 lat.Ciekawe ,że rolnicy nie protestowali za czasów ,,ich wodza" a teraz raptem nie podoba im się polityka Tuska i Unii.

avatar
~UPADEK ***Graba***
20.02.2024 08:37

Po niespełna dwóch tygodniach naszego nowego demokratycznego rządu K15P, jak widać kulejąca, zdewastowana przez Narodowe Ruszenia 15.10.2023 roku pisowska resztówka w dalszym ciągu próbuje szczuć na Pana TUSKA - to jest żałosne, bowiem obecnie mamy do czynienia , li i tylko z wyborami do lokalnych samorządów , a nie do RZĄDU !. Ale jak mniemam, oni są, ci s pisowskiej propagandy w dalszym ciąg amoku trwania ich szczujni na nas normalnego Narodu Naszej III RP !. Tak jak ich prezes ciągle w nich kipi nienawiść do drugiego człowieka, do bliźniego swego - to ich karma na utrzymanie się przy korycie i walki o niej !. Pozdrawiam wszystkich normalnych !.

avatar
~Bedojaja
19.02.2024 15:48

A w połowie roku prąd 80% do góry!!! Oj będzie się działo!!!

avatar
~TETROsteron
19.02.2024 19:06

Jakie to żałosne jak po ponad 8 latach tej pisowskiej władzy, nepotyzmu, kolesiostwa, wielkich pieniędzy dla swoich oraz mówienie pod dyktando Nowogrodzkiej słynnymi paskami w tvppisplus oraz ich " Przekazów Dnia" oni teraz - trolle pixxi - muszą się motać w przekazywaniu swoich rewelacji o tym co nas niby czeka !?. Jakie to jest żałosne , ten ich lament o straszeniu K15P i ciągle " Tuśk, Tuśk, Tuśk....., itd. Aby tylko straszyć ten swój " ciemny elektorat ......" . Bo kto może wierzyć w ten ich strach i ciemnotę co to tu głoszą na forum. Kiedyś ich prezes straszył nas robalami, karaluchami, bakteriami, chorobami .....itd. dzisiaj ta miernota trolli próbuje tego samego ....... żal mi was i waszego stanu umysłu ...... róbcie tak dalej a wasze procenty i sondażach spadną do ZERA !!!. DO ZERA !!!.

avatar
~ajajBedo~
19.02.2024 19:28

Komu i czemu ma służyć wpis ( Bedojaja, Grab....) i im podobnym o takim stopniu zacofania intelektualnego ?. Pisowska władza rządziła ponad osiem lat - efekt tego, to miliardowe zawłaszczenia i utrata pieniędzy publicznych, nie mówiąc o fatalnych inwestycjach z miliardowymi stratami .... !. A ci powyżej trolle pixxi po 2-ch miesiącach Rządów K15P już przystąpili do straszenia i krytykowania Obecnego Rządu !!!. Jak trzeba mieć zrytyyyy mózg aby wypisywać takie głupizny ?.

avatar
~Gosc
20.02.2024 09:35

Do ferdka kiepskiego Ale ty jestes i***** i tyle

avatar
~Gucio
20.02.2024 12:49

I twoja rodzina też!

avatar
~Na pole won
20.02.2024 12:18

Policja powinna im sądzić mandaty jak leci za utrudnianie ruchu. Wynocha na pole albo do Warszawy a nie utrudniać życie ludzią.

avatar
~Urszula Chudak
20.02.2024 14:54

Dobrze, że zachowane są tzw. korytarze życia. W zachodniopomorskim widać, ostatnio tak nie było. Wynika to z wypowiedzi wiceprezesa gorzowskiej lecznicy, a brzmi ona tak - musieliśmy w trybie pilnym zawieźć naszego pacjenta do Szczecina, na zabieg związany z udarem. Natrafiliśmy jednak na protest, policja przekierowała karetkę na "starą trójkę" co wydłużyło przejazd o 30 minut. Domyślam się, jak by się poczuł każdy z nas, gdyby spotkało to nas lub naszych najbliższych? Czy byśmy wówczas tak chętnie wspierali strajkujących? Odpowiedź nasuwa się sama.

avatar
~do powyżej
20.02.2024 15:56

To wina PiSu, że obecnie jest tak źle z rolnictwem ale rolnicy głosowali na nich, nie swój PSL. Dlatego aktualnie nie żałuję ich, niech idą do Kaczyńskiego i Wojciechowskiego to ich problem, że dali się wydoić.

avatar
~Oszukana Wschowa
20.02.2024 20:52

Normalny obywatel wie,że 15.01.2020 było głosowanie za przyjęciem Zielonego Ładu. Jedyną partią,która głosowała przeciw był PIS,tak teraz opluwany. Macie co chcieliście pseudopolakow u władzy. Zaraz dołożą podatki za CO2 ,zakaz spalinówek,a tatara zjesz z drukarki albo jakiego innego czegoś.

avatar
~Strażak
21.02.2024 09:44

We Wrocławiu strajkujący rolnicy nie dopuścili wozów strażackich do podpalonych na schodach opon, jeżeli gdzieś na wiosce zapali się gospodarstwo, to strażacy powinni poczekać aż się wypali i dopiero pojechać na wezwanie, niech rolnicy gaszą sobie sami!!!.

avatar
~Chłopskie paradoksy pisplus***
21.02.2024 20:08

Przez ponad 8 lat to chłopstwo w ciągnikach za szmal z UE w stosunku do partii rządzącej, czytaj pisu tylko i li " rąsia, klapa, goździk z Kołem Gospodyń w strojach ludowych w tle " . W tym czasie tylko prawdziwy Chłop Polskiej Wsi pan Kołodziejczak, obecny wice minister rolnictwa miał ja .... jaj i PROPTESTOWAŁ !!!. Ci obecni " chłopscy bojówkarze" , co to pala opony, siano na naszych drogach głaskało po rączkach rządzących - pis. W tym samym czasie Ich człowiek w UE - nie jaki Wojciechowski wraz z ich premierem Morawieckim realizowali pisowski plan dla UE zwany " ZIELONYM ŁADEM" !!! Wówczas ta obecna chuliganeria chłopska na ulicach nie widziała w tym swojego zagrożenia !!!!, nie widziała potrzeby BLOKADY ULIC i Polskich Miast !!!!. Gdzie byłeś wówczas obecny chłopie ?, jak ci twoja partia na czele z Nowogrodzką zafundowała ZIELONY ŁAD ???. Gdzie byłeś chłopie obecnych burd ulicznych ?. Teraz za tej władzy jesteś taki pseudo bohater, bo ci nie grożą od tej władzy Pałki i gaz policyjny !!!!!. Tak jak to twoja pisowska i ich policja władza stosowała do Naszych Protestujących Pań !!!. Jak potraktowała niepełnosprawnych w Sejmie !!!!. Gdzie wówczas byłeś obecny chłopie protestujący Na Naszych Drogach i Miastach ???. tak z ciebie teraz bohater !!!. Żenada , a nie protest !. Nigdy u władzy tej partii pisu i pslu !!!!!

avatar
~os
21.02.2024 20:31

Niech powiat w tym czasie sprawdzi stan tych dróg, nie są przygotowane do takie nasilenia ruchu. o szybkości na ograniczeniach nie wspomnę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl