TworzymyGłos Regionu

reklama

Rewolucja na trasie Górczyna-Stare Drzewce. Powiat Wschowski realizuje inwestycję za 22 mln zł

Piątek, 15 grudnia 2023 o 10:20, aktualizacja Piątek, 15 grudnia 2023 o 14:12, autor: 17
Rewolucja na trasie Górczyna-Stare Drzewce. Powiat Wschowski realizuje inwestycję za 22 mln zł

Powiat Wschowski stawia na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz podróżnych. Jak podkreśla Starosta Wschowski Andrzej Bielawski trwa przebudowa drogi powiatowej od Górczyny do Starych Drzewiec. Inwestycja o wartości ponad 22 miliony złotych obejmuje nie tylko modernizację drogi, ale i budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Wielomilionowa inwestycja w Powiecie Wschowskim

Starosta Andrzej Bielawski zaznacza znaczenie tej inwestycji: "To duże zadanie, wiążące się z utwardzeniem i zmianą warstwy konstrukcyjnej drogi, ale również z wybudowaniem nowej, spełniającej warunki techniczne".

Co więcej, nowe skrzyżowanie poprawi bezpieczeństwo na odcinku, który uchodził za jeden z najniebezpieczniejszych w całym powiecie. "Było bardzo niebezpieczne, z wieloma zdarzeniami drogowymi, również ze skutkiem śmiertelnym", podkreśla Starosta.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy

Oprócz przebudowy drogi, mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z nowego ciągu pieszo-rowerowego. "Cieszymy się, że to wiąże się z budową ciągu pieszo-rowerowego, z którego będą mogli korzystać rowerzyści, piesi i rolkarze" – dodaje Starosta.

Finansowanie z Polskiego Ładu

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 19 477 878,44 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. To już kolejna wielomilionowa inwestycja Powiatu Wschowskiego w obecnej kadencji. Do tej pory dzięki rządowemu wsparciu udało się zrealizować liczne projekty na ponad 80 mln zł.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Nowy duch
15.12.2023 15:44

Wspaniale, zmiana władza w kraju i już od razu widać postępy w inwestycjach. Pan Tusk przyobiecał fundusze z KPO, te na które Morawiecki nam tylko obiecywał, to dopiero wszystko ruszy.

avatar
~Robert
17.12.2023 00:19

Wyczuwam sarkazm.

avatar
~Sarkazm vel Ironia plus ***
18.12.2023 07:23

Uporem maniaka przywołuje tu rozpasaną polityką ponad 8 letniej tej totalnej władzy pis plus co to się totalnie uwłaszczyli na Kasie Suwerena i jak to się ma do tej lokalnej propagandy-ustawkowej tych przedstawicieli już minionej totalnej władzy w osobie starosty i jemu podobnych ( emerytów, posłów, miłośników plus....) a mianowicie ; - Rozpasane wynagrodzenia i premie kierownictwa NBP?, - miliony - a nawet miliardy wyrzuconych Naszych pieniędzy w błoto przy takich inwestycjach pis plus jak Elektrownia w Ostrołęce, maseczki bubel i respiratory bubel?, - " lista pisowskich milionerów", - "Willa plus", - " ukryte apartamenty pis plus", - powołanie na ostatni gwizdek 14 dniowego rządu instytutów , - miliony planowanych wyborów kopertowych Sasina , - i ta ich wisienka na torcie - totalne uwłaszczenie się na Mieniu Spółek Skarbu Państwa !!!. Jak to się ma do tych mikro - mikro inwestycji ustawkowych w osobie pana starosty powiatu Wschowskiego ????. jak to się ma ???. O IRONIO !!!.

avatar
~ciąg...
15.12.2023 15:54

.... ale prewyborczy Wiosna 2024 !.

avatar
~Gosc
15.12.2023 16:38

A czy ktos pomyslał jak jezdzi sie ul wolsztynską. ? Panowie włodarze chyba tą drogą nie jezdzą a ulica kostki ?

avatar
~Xxx
16.12.2023 09:11

Czas na Starostę że Wschowy, a obiecana ścieżka rowerowa do Sławy gdzie panie Starostę? Może w Szlichtyngowej?

avatar
~"Koalicja 15 Października"
16.12.2023 15:06

Wystarczyło, że się zmieniła władza w i już mamy inwestycje powiatowe bez " tekturowych czeków pis plus...." ~~~ Co to znaczy prawdziwa demokracja !. Panie starosto; - tak bez ustawki na żywo z wbiciem sławetnej łopaty w ziemię ? :):):):). Kolejne pytanie ; - co z lokalnym tzw. PSL-em w tej dziwnej powiatowej koalicji z pisem ?. Czy wicestarostę Wschowskiego nie dotyczy " Koalicja 15 Października" i je Centralne zapowiedzi co do Audytu wszystkich urzędów, z których wyszedł pis plus ???. Panie wice starosto co z honorem ?.

avatar
~Robert
20.12.2023 08:09

Jaki ma związek ta inwestycja zaplanowana ze dwa trzy lata temu, z ta władzą która teraz się dostała do władzy. Nic nie ma, nic bo budowa była zapoczątkowana znacznie wcześniej. Zobaczymy co z tego kpo będą robić, coś mi się wydaje że znacznie mniej.

avatar
~.
17.12.2023 22:06

Ulica Czereśniowa woła o pomstę do nieba. Chodzi o tę drugą część od skrzyżowania z ulicą Morelowa. W szczególnosci miejsce na wysokości nowo wybudowanych domków szeregowych przez dewelopera. Po deszczu nie da się jeździć. Dziura na dziurze i ogromne jezioro. Szkoda, że nie zobowiązano dewelopera do naprawy drogi, która zepsuł podczas budowy.

avatar
~Autor
18.12.2023 18:12

To Ty chyba nie widziałeś "ulic" na Zaciszu, tam gdzie ludzie mieszkali zanim powstały pierwsze domy na Czereśniowej.

avatar
~.
21.12.2023 17:19

Wystarczy zobowiązać deweloperów do pozostawienia drogi w takim stanie w jakim ja zastali zanim zaczęli inwestycje. Tam droga była przyzwoita do pewnego czasu przez ponad 15 lat

avatar
~krajowa 12
18.12.2023 11:48

Kiedy ścieżka rowerowa ze Wschowy do Górczyny??? Może należałoby najpierw porobić ścieżki na drogach, które naprawdę zagrażają rowerzystom ,a nie na jakichś średnio uczęszczanych! Gdyby była ścieżka w/w to mielibyśmy już prawie połączone Szlichtyngowę z Dębową Łeką ,a to już kawał dobrej trasy by był i jakże bezpieczny.

avatar
~Krzysztof
18.12.2023 16:35

Kiedy będzie ścieżka rowerowa z Jędrzychowic do Wschowy ? Ścieżka poprawi bezpieczeństwo rowerzystów poruszających się dk 12.

avatar
~Gekon
18.12.2023 23:08

Bielawski burmistrzem szlichtyngowej w 2024r., ale tam będzie desant z PiSu...

avatar
~pixidługi***
19.12.2023 08:28

Pytanie ; - jaki rozsądny wyborca na takich ludzi zagłosuje w wyborach Wiosna 2024 ? - panie "Gekon" !. Gdzie nie wejdziesz tam zastajesz popisowskie długi , a to miliardowe w NBP, w Rządzie Morawieckiego pis plus, ponadto totalne zadłużenie Budżetu Publicznego ...itd. A w tym samym czasie oni - czytaj ta słusznie mieniona pisowska władza swoim podarowała lekką ręką z Naszej Kasy miliony - miliony, ,,,,a może nawet miliardy złotych w skali całego 8 letniego ich rządu , a to ; - milionowe premie ( patrz Prezes NBP, albo ich ministrowie i członkowie Rad nadzorczych i Zarządów ....itd) , a to " lista milionerów", a to " willa plus pis" , albo liczne instytuty z friko,,,, itd. !. A tym czasem , jak to oni powiadali ustami ich J. K ten ..." ciemny lud......" dostał z tego stołu "rozpusty finansowej" coś na wzór tzw. " 13, 14 i 500+" .... KPINA z Narodu !!!!. I My teraz mamy na ich przedstawicieli w terenie zagłosować ????<> To by była skrajna nieodpowiedzialność z naszej SYTRONY !!!!!. Brrrrrrrrrr.

avatar
~do - "Robert"
20.12.2023 08:57

Ważne nie jak, ważne kto kończy. Zasada cały czas stosowana przez Morawieckiego. Nie pasuje ci teraz ?

avatar
~DO ( ~do-"Robert")
21.12.2023 13:55

Czy ty myślisz, ze on - oni są w stanie to pojąć ?. Taki Prezydent USA p. Biden jest wstanie docenić Nowe władze w osobie Pana Tuska i cieszy się, że będzie mógł stać i wzmocnić Światową Demokrację !!!, tylko nie ta obecna opozycyjna - dawniej rządowa - szczujnia !!!. Ten ich ATAK - Wściekły Atak - Na Naszą Telewizję, którą ta szczujnia zamieniła na pisowską propagandę pokazał NA Wszystkim jak bardzo nie są w stanie odspawać się od KORYTA Władzy i Stołków !!!!. Ten ich atak na Naszą - Abonentów Telewizję pokazuje i obnaża ich strach po utracie władzy !!!!. Do jakich wulgaryzmów i wyzwisk pod adresem Marszałka Sejmu i innych się posuwają - CI co przez ostatnie 8 lat UWŁASZCZYLI się na Polski Sadownictwie , Konstytucji, Służbach Specjalnych i Cywilnych , na Naszej TVP, Spółkach Skarbu Państwa itd. Pamiętamy jak gromili pałkami i gazem legalne demonstracje !!!!!!! A teraz oni łamią prawo, Polską Konstytucję i wmawiają nam bezczelnie, że walczą o "naszą" wolność !!!!. O kuriozum co za fałsz i obłuda !!!!. Co za brak osobistego wstydu i honoru w tym co Nam teraz jako opozycja czynią !!!!!!. Są już pierwsze wyroki sadów wolnych p-ko Wąsikowi i kamińskiemu i oby tak dalej !!!!!. Wraca prawdziwe prawo i prawdziwa sprawiedliwość !!!!. Brawo My Wszyscy ludzie Wolni !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl